TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Všetko o tukoch

Nutričný príbeh spojený s tukmi býval pomerne jednoduchý. Nasýtené tuky boli tie zlé, zatiaľ čo polynenasýtené tuky boli dobré. Príbeh sa však trochu skomplikoval; teraz hovoríme o správne vyváženom príjme tukov – najmä dvoch druhov polynenasýtených tukov, omega 3 a omega 6. 

Najprv trochu terminológie; „omega 3“ a „omega 6“ odkazujú na chemickú štruktúru mastných kyselín, pričom existuje niekoľko mastných kyselín omega 3 a omega 6, nie len jedna. A nie je to tak, že by niektorá z týchto skupín tukov bola zlá – v skutočnosti sú v každej skupine esenciálne mastné kyseliny – tie, ktoré potrebujeme prijímať v strave, pretože si ich naše telo nedokáže vyrobiť. V správnom množstve – a správnom pomere – slúžia esenciálne mastné kyseliny na podporu rastu, zraku a funkcie mozgu.

Problém je v tom, že rovnováha je v našej strave vychýlená – oproti množstvu omega 6 v našej strave máme tendenciu prijímať príliš mnoho omega 3. A pokiaľ nie je zachovaná rovnováha, môže tým trpieť naše zdravie.

Vždy to tak nebolo – strava, ktorú jedli naši pravekí predkovia, obsahovala veľké množstvo zeleniny, orechov a rýb, môžeme preto odhadovať, že vyváženosť omega 3 a omega 6 bola vhodnejšia, než prijímame v dnešnej strave.

No v posledných 150 rokoch sa naša ponuka potravín a zvyky natoľko zmenili, že je pre nás ťažké prijať potrebnú dávku omega 3, ktorá by kompenzovala omega 6. Jedným z najvýznamnejších faktorov tejto nerovnováhy tukov je vysoký pomer spracovaných potravín bohatých na nasýtené tuky (smažené potraviny, pečivo, lupienky, šalátové dresingy a sladkosti) oproti nízkemu príjmu rýb a ďalších zdrojov zdravých tukov, ktoré v dnešnej strave máme.

Ak môžete, snažte sa príjem zdravých tukov zvýšiť tým, že budete jesť viac rýb. Pokiaľ ich nevaríte často, začnite s konzervami tuniaka alebo lososa, ktoré je možné v mnohých jedlách použiť namiesto hydiny – napríklad v  cestovinách. Pokiaľ nie ste schopní ryby do svojho jedálneho lístka niekoľkokrát týždenne zaradiť, možno by ste mali zvážiť doplnok v podobe rybieho oleja.

Orechy a semená sú na zdravé tuky prirodzene bohaté a sú výbornou alternatívou na desiatu. Tým, že nahradíte sušienky a lupienky orechami, získate viac dobrých tukov a menej tých zlých.

Prečítajte si tiež: Niečo o zdravých tukoch.

Autorkou textu je Susan Bowerman, MS, RD, CSSD. Susan je v Herbalife riaditeľkou pre výživové školenia.

Zdroj: http://zdravavyziva.skherbalife.sk/

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI?

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!