TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Viete, či jete príliš veľa?

Sledovanie vášho denného príjmu kalórií, mikro a makroživín vám spresní, čo jete každý deň. Avšak, ako si veľa ľudí neuvedomuje, existuje rozdiel medzi veľkosťou "odporúčanej porcie" a "nami určenej porcie", takže často zkonzumujeme oveľa viac, než si myslíme.

A ani o tom nevieme!!!

Podľa registrovanej nutričnej terapeutky Susan Bowerman, je za "porciu" považované množstvo potravín, ktoré si servírujeme sami, aj keď vo väčšine prípadov je oveľa väčšia ako "odporúčané" množstvo uvedené na obaloch potravín alebo odporúčané štátnymi organizáciami.  

"Napríklad, keď sa pozriete na oficiálnu porciu muffinu, väčšina sa odvoláva na 30 g, čo je reálne len pár zahryznutí," vysvetľuje Bowerman.

"Avšak, ak si zakúpite muffin so sebou alebo si ho sami upečiete, je pravdepodobné,že bude asi štyrikrát väčší ako táto odporúčaná porcia.

"Toznamená, že pri sledovaní kalórií môžu v prípade tejto potraviny kalórie narásť až o 75% -  a to je veľký rozdiel!

A dodáva: "Obdobným spôsobom si väčšina z nás servíruje aspoň trikrát viac cestovín než je odporúčaná "porcia", pretože v opačnom prípade by toho bolo tak málo, že by sme si pravdepodobne mysleli, že ide o prílohu! "

Ak chcete tento problém odstrániť, Bowerman upozorňuje: "Vždy sa pozrite na balenie, ktoré definuje veľkosť porcie - musíte presne vedieť, čo jete. Konzumácia štyroch alebo piatich porcií namiesto odporúčaného množstva bude mať veľký vplyv na váš príjem kalórií" a môže mať tiež dopad na dosiahnutie vašich cieľov.

To je dôvod, prečo sú desiaty od Herbalife balené po porciách. To vám pomôže regulovať váš príjem kalórií jednoduchým a lahodným spôsobom. A všetky majú zároveň vysoký obsah proteínu!  Skúste Proteínovú tyčinku s čokoládovou polevou alebo ak máte radšej slané pochutiny, vychutnajte si Pražené sójové bôby s vysokým obsahom proteínov alebo Gurmánsku paradajkovú polievku.

Viete že...?

Napriek bežným mýtom môžu desiaty pomôcť práve tým, ktorí sa snažia schudnúť. Výskum ukazuje, že jedna alebo viac desiat denne, navyše k hlavným jedlám, nezvyšujú celkový príjem kalórií, pretože často vedú k menšej konzumácii počas hlavných jedál *.

Klinická štúdia zistila, že zdravé desiaty s obmedzeným množstvom kalórií v jednotlivo balených porciách pomáhajú ľuďom menej jesť v priebehu dňa **. Voľba správnej desiaty vám zaistí ďalšie živiny, nielen prázdne kalórie.

Desiaty s vysokým obsahom proteínov sú dobrou voľbou pre doplnenie energie po cvičení a pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť formu, pretože proteín prispieva k rastu a udržaniu svalovej hmoty.

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Zdroj: HERBALIFE - INSPIRACE - Novinky z oblasti produktů a výživy. Január 2016

Susan Bowerman, MS,
RD, riaditeľka vzdelávania o výžive Herbalife

* Bellisle, F. (2014). Hlavné jedlá a desiaty, kvalita a energetická rovnováha v strave. Journal of Physiology & Behavior: 2014 júl; 134: 38-43.
** Stroebele, N., Ogden, L.G., Hill, J.O. (2009). Znižujú stanovené desiatové porcie s pevne daným kalorickým objemom energetický príjem. Appetite; 52: 793-796.

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI!

STAČÍ UŽ LEN JEDEN KROK.

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!