TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Udržať si váhu môže byť náročné.

Konečne sa vám podarilo schudnúť? Ešte ale nemusíte mať vyhraté. Niekedy býva udržanie váhy náročnejšie ako samotné chudnutie. S našimi radami sa to však dá.

Naplánujte si svoje jedlá a zistite, ako vám môže Herbalife pomôcť na vašej misii za lepšou váhou...

 

Plánovanie jedla – čo zjete v priebehu 7 dní?

Keď sa rozhodnete jesť zdravšie a udržať si váhu, často je najnáročnejšie prísť na to, čo a ako potrebujete vo svojom jedálničku zmeniť.

Jedným z najlepších spôsobov, ako to urobiť, je zapisovať si počas 7 dní všetko, čo zjete. Noste so sebou po celý deň blok a zapisujte si do neho všetko, čo zjete – jedlo, nápoje, vodu, kokteily, úplne VŠETKO.

Na konci siedmeho dňa si pozorne prečítajte, čo ste zaznamenali. Pozrite sa na svoje tendencie v stravovaní, aby ste identifikovali návyky, ktoré bude možno potrebné zmeniť, napr. zvýšiť príjem ovocia a zeleniny, piť viac vody alebo jesť menej sladkého. Budete prekvapení, často si totiž neuvedomujete, čo všetko ste vlastne zjedli!

Pozrite sa na jednotlivé živiny  – a spýtajte sa sami seba:

  • Koľko sacharidov som zjedol?
  • Je v mojej strave dostatok vlákniny?
  • Aký druh proteínov prijímam  a prijímam ho dostatok?
  • Obmedzil som príjem nasýtených tukov  a prijímam miesto nich nenasýtené tuky?

Nezabudnite sa pozrieť na svoj príjem tekutín – uistite sa, že pijete denne dostatok vody.

Hneď ako budete mať predstavu o tom, ako „zdravá“ je vaša strava, zamerajte sa na to, čo potrebujete zlepšiť. Zmeny robte postupne a vydáte sa tak na cestu k zdravším stravovacím návykom.

Prečo je ťažšie udržať si váhu ako schudnúť?

Keď schudnete je dôležité správne mentálne nastavenie. Verte, že ak uvažujete spôsobom, “som rada, že je po všetkom”, malá zmena postoja je dosť na mieste. Áno, dosiahli ste svoj cieľ, ale v skutočnosti ste “neprešli cieľovou čiarou”. Udržanie si váhy po tom, čo ste ju práve zhodili je výzva a to preto, že:

– Aby ste si váhu udržali, musíte ďalej ťažko pracovať na tom, aby ste si vyberali správne potraviny a veľa cvičili… možno ešte ťažšie ako niekto, kto váži toľko, čo vy, ale kto si túto váhu udržiava celý život

– Uvedomíte si, že už nemôžete jesť tak ako pred tým

– Váš príjem kalórií nemôže byť taký veľký ako bol, než ste začali chudnúť keďže potreba kalórií je čiastočne založená na veľkosti tela

– Máte “nové” telo, v ktorom sa cítite inak ako vo svojom “starom” a zo začiatku sa v ňom nemusíte cítiť pohodlne

– Vaše telo nevyzerá tak ako ste si na začiatku predstavovali

– To, že ste schudli vám nemuselo zmeniť život tak ako ste si mysleli, že sa zmení

Tipy ako si udržať váhu

1. Ak máte pocit, že presne viete čo musíte robiť na to aby ste schudli, ale už si nie ste tak istí, že viete čo robiť aby ste si udržali váhu, uvedomte si, že chudnutie a udržiavanie váhy sú naozaj dve strany jednej mince. To nie je o prekročení pomyselnej “cieľovej čiary”(a už nemusíte držať diétu, ste voľní a môžete robiť čo chcete). To čo ste robili aby ste schudli, je viac menej to, v čom musíte pokračovať, aby ste si novozískanú váhu udržali

2. Znamená to, že ak bolo vaše stravovanie počas diéty príliš obmedzujúce, budete sa snažiť čo najskôr prejsť na normálnejšiu stravu. Súčasťou tohto procesu je naučiť sa robiť veci inak – ako napríklad lepšie si vyberať jedlo v reštaurácii, vyrovnať sa s kokteilmi a večierkami, pracovať na sebe alebo začať variť ľahšie. Tak ako sa budete učiť jesť normálne, zistíte, že svoju váhu môžete mať pod kontrolou

3. Majte reálne očakávania. Keď sa pozeráme na fotky celebrít, ktoré schudli 14 kíl za 30 dní, očakávame, že to dokážeme tiež, a že naše telo bude vyzerať presne tak isto ako to ich, keď to dokážeme. Je to nielen veľmi nezdravý prístup k chudnutiu, ale je to tiež prístup, ktorý nechcete- alebo presnejšie nemali by ste chcieť skúšať dlhodobo. Mali by ste prijať fakt, že pomalé a stabilné chudnutie je bezpečnejší spôsob ako schudnúť a dá vám čas robiť pozitívne zmeny vo svojom životnom štýle, ktoré vám pomôžu vyzerať a cítiť sa čo najlepšie v dlhodobom horizonte

4. Lepšie ako stanoviť si presné číslo váhy, ktorú si chcete udržať, je dovoliť si menší rozsah – pár kilogramov. Väčšine ľudí váha trošku kolíše – a čím dlhšie sa vaša priemerná váha nehýbe, tým si môžete byť istejší, že robíte dobrú prácu pri jej udržiavaní. Najlepšia hmotnosť pre vás je tá, ktorú dosiahnete po tom, čo si osvojíte zdravé stravovacie návyky a aktívny životný štýl, tú si potom môžete udržiavať celý život

5. Vzhľadom na to, že samotné chudnutie je orientované na cieľ, budete si chcieť stanoviť nejaké nové ciele aj počas udržiavania si hmotnosti. Buďte kreatívni a nesústreďujte sa iba na váhu. Skôr si stanovte nové tréningové ciele, ako zvládnutie novej pózy v joge alebo pridať pár minút raného behu navyše, alebo skúste ciele, ktoré sú orientované viac na jedlo – napríklad častejšie varenie domácej stravy alebo vylepšenie niektorých receptov tak, aby boli zdravšie

Zdroj: Herbalife NUTRIČNÝ SPRAVODAJ - Januar 2014

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI!

STAČÍ UŽ LEN JEDEN KROK.

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!