TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Správne stravovanie a výdatný spánok

Výdatný nočný spánok

Výdatný nočný spánok by mal byť jednou z najjednoduchších a najprirodzenejších vecí. No ak ste zaneprázdnení a váš denný režim je hektický, prestávate jesť pravidelne. Práve tieto zlé stravovacie návyky vás môžu oberať o dobrý a kvalitný spánok.

Ak ste zaneprázdnení, cez deň často jete menej ako by ste mali a potom večer, oveľa viac než by ste potrebovali. “Toto je presný opak toho, čo by ste mali robiť,” hovorí Luigi Gratton, MPH, z Herbalife a viceprezident vzdelávania o výžive. Gratton navrhuje uvedomiť si, ako môžu niektoré jedlá ovplyvniť váš spánok. Jedlá bohaté na bielkoviny povzbudzujú tvorbu chemikálií v mozgu, čo vás drží v bdelom stave a veľké porcie jedál pred spaním vedú k nevoľnosti a k páleniu záhy – k dokonalej dvojici, vďaka ktorej v noci nezaspíte. 

„Čistú hlavu”  a pozornosť po celý deň

Nízkotučné jedlá s vysokým obsahom uhľohydrátov sú strávené rýchlejšie a podporujú produkciu iných chemických látok v mozgu – tých, ktoré pomáhajú pri relaxácii či uľahčujú zaspávanie. Preto je lepšie zvoliť si raňajky a obed s vysokým obsahom bielkovín, ktoré vám udržia  “čistú hlavu” a pozornosť po celý deň a uhľohydráty si nechať na večeru.

Či si dať niečo malé pred spaním alebo nie, závisí len od vašich zvykov. Ak večeriate malé množstvo ľahkého jedla (a skoro), potom je malá desiata pred spaním na mieste, ak cítite, že vám napomáha pri zaspávaní, a že si môžete dovoliť kalórie navyše. Jedlá bohaté na vápnik, ako mlieko a jogurt sú správnym výberom, keďže vápnik pomáha pri relaxácii svalov.

Hlboký a najkvalitnejší spánok

Ak ste ako väčšina ľudí, kofeín je pre vás stimulant, takže šálka kávy pred spaním asi nie je múdre rozhodnutie. Kofeín a alkohol môžu narušiť váš spánok; možno nebudete vedieť zaspať, ale nie nadlho. Práve toto komplikuje dosiahnutie hlbokého a najkvalitnejšieho spánku. Takže aj po ôsmich hodinách spánku sa ráno cítime veľmi unavení. Ďalšou príčinou prerušovaného spánku je plný močový mechúr, keďže sa aj kofeín, aj alkohol správajú ako diuretiká.

 
 

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!