TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Sedem tipov ako správne jesť.

Bolo medzi vašimi novoročnými predsavzatiami „urobím niečo s jedálničkom"? Mnohí z nás si v januári dávajú podobný sľub, ale asi v marci sa pristihneme, že sa vraciame ku starým stravovacím návykom. Možno ste si ukúsli príliš veľké sústo – alebo ste dosť nepremýšľali o tom, čo skutočne znamená „jesť zdravo". Správne jesť, to nie je len dobre voliť potraviny, ale tiež jesť správne jedlo v správnu dobu. Takže pre vás máme sedem tipov, ako „dobre jesť".

1.Dobre sa najedzte po prebudení.

Nemusíte jesť okamžite po prebudení, ale najesť sa ráno je naozaj veľmi dôležité. Ľudia, ktorí každé ráno raňajkujú, lepšie kontrolujú svoju hmotnosť, zatiaľ čo tí ostatní si to často vynahradzujú prejedaním pri obede. Ak ráno nie ste hladní, skúste misku ovsenej kaše, do ktorej primiešate lyžičku proteínového prášku, kúsok ovocia s trochou jogurtu alebo proteínový koktail z prášku, mlieka a ovocia.

2.Dobre sa najedzte, než pôjdete na nákup.

Pri nákupe s lačným žalúdkom sa budete najskôr správať ako dieťa v cukrárni – všetok vystavený tovar vás bude lákať. Než vyrazíte, dajte si proteínovú tyčinku, kúsok ovocia alebo hrsť orieškov – pokušenie bude omnoho menšie, uvidíte. Urobte si zoznam – a snažte sa ho dodržať.

3.Jedzte správne tuky.

V strave potrebujeme určitý objem tukov, ale väčšina z nás ich prijíma priveľa. A platí, že niektoré tuky sú prospešné – ako napríklad tie v rybom mäse, orieškoch, olivách a avokáde – a iné nie sú. Zdravé tuky obohacujú chuť, a tak si do šalátu pridávajte avokádo či orechy alebo si dusenú zeleninu pokvapkajte kvalitným olivovým olejom.

4.Dobre sa najedzte pred cvičením.

Než začnete cvičiť, potrebujete doplniť palivo, hlavne v prípade, že cvičíte hneď ráno. Ak nemáte dosť času, zvoľte ľahko stráviteľné jedlá, ako je ovocný koktail, polievka alebo jogurt. A ak máte dosť času, dajte si pred cestou do posilňovne poriadne jedlo plné zdravých sacharidov – celozrnný chlieb, hnedú ryžu, cestoviny, ovocie a zeleninu, ktoré vám dodajú silu.

5.Dobre sa najedzte po cvičení.

Po kvalitnom cvičení by malo vaše telo cítiť potrebu doplniť palivo, takže sa snažte niečo zjesť do 30 až 45 minút. Vaše svaly sa len trasú na ovocie, zeleninu a celozrnné potraviny, ktoré im pomôžu doplniť zásoby sacharidov – a na dávku proteínov na regeneráciu.

6.Dobre sa najedzte aj mimo domova.

V súčasnosti sa stravujeme mimo domova tak často, že už nejde o žiadnu zvláštnu príležitosť. Skúste odolať nutkaniu poriadne to v reštaurácii roztočiť. Ak sa snažíte obmedziť príjem kalórií, podeľte sa o predjedlo s priateľom a objednajte si šalát navyše. Prípadne vynechajte klasické prílohy plné škrobu a namiesto nich si dajte zeleninu. Požiadajte o dresingy a omáčky zvlášť, aby ste mali ich príjem pod kontrolou.

7.Dobre sa najedzte večer.

Mnoho ľudí je cez deň málo alebo neje vôbec, len aby do tela dostali veľký objem kalórií medzi večerou a posteľou. Keď však prijímate väčšinu potravy večer, mozog a svaly nedostávajú palivo, ktoré potrebujú na fyzický a duševný výkon počas dňa. Snažte sa namiesto toho rozdeľovať kalorický príjem rovnomerne medzi hlavné a malé jedlá. Ak máte problém s rôznymi maškrtami, ktoré sa po večeri hromadia vo vašich tukových vankúšikoch, skúste si hneď po večeri vyčistiť zuby – to je jeden z najlepších spôsobov, ako oficiálne ukončiť pre daný deň proces stravovania.

Zdroj:http://zdravavyziva.skherbalife.sk/articles/eating-well/seven-tips-for-eating-right

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI!

STAČÍ UŽ LEN JEDEN KROK.

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!