TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Schudnúť znamená naozaj jesť.

Prečo nie je vhodná diéta založená na vynechávaní jedál? Ako sa správne stravovať pri diéte a ako po jej skončení znovu nepribrať?

Ako sa teda zachovať pokiaľ potrebujete schudnúť? Ako sa vyvarovať jojo efektu po úspešnom schudnutí?

Asi najdôležitejšou správou je rozdiel medzi metabolizmom svalovej a tukovej hmoty. Aj v pokojovej fáze naše svaly spotrebujú 5 x viac energie než tukové tkanivo, ktoré bolo vytvorené na ukladanie energie a predovšetkým podkožný tuk má malý metabolický obrat a kalórie nespáli. Pokiaľ by sme porovnali základný energetický výdaj dvoch rovnako ťažkých ľudí, z ktorých jeden bude mať väčší podiel svalovej hmoty a druhý väčší podiel hmoty tukovej, bude medzi nimi pomerne veľký rozdiel vo výdaji energie bez toho, aby urobili jediný krok. V tom je hlavná odpoveď na to, akým spôsobom chudnúť a hmotnosť si udržať.

Pokiaľ sa rozhodnete schudnúť len pomocou prísnej diéty, dochádza k negatívnej energetickej bilancii a telo musí energiu na metabolické procesy niekde získať. Získa ju z tuku uloženého v tukovom tkanive, ale v prípade, že nezaťažujete dostatočne svaly, získa energiu i z bielkovín uvoľnených z našej svalovej hmoty. Tým zároveň klesá podiel tkaniva, ktoré je zodpovedné za pokojový energetický výdaj. Na hladovanie ( teda pochopiteľne aj na diéty s veľmi nízkym množstvom energie 400-600kcal/deň) sa organizmus dokáže adaptovať. Zníži svoju energetickú spotrebu na minimum. Dôjde teda k paradoxnej situácii - i pri pomerne razantnom diétnom režime, ktorý nám nie je vlastný, dochádza k odbúraniu svalov a po čase i k zastaveniu chudnutia. Podobne na tom sme v situácii, ak vynechávame v priebehu dňa jedlá a nastavujeme tým redukčný režim. Organizmus v obave o zastavenie prísunu energie znižuje výdaj energie a prebytky v priebehu jedného denného jedla ukladá do tukového tkaniva. Navyše razantný diétny režim nie sme schopní dodržiavať dlhodobo, stresuje nás a po schudnutí sa vraciame k pôvodnému stravovaciemu režimu, čo následne vedie k pribratiu. Hmotnostné prírastky idú však iba do tukového tkaniva a pokiaľ nemáme dostatočnú pohybovú aktivitu, do svalov minimálne. To je podstata jojo efektu - návrat k pôvodnej hmotnosti, ale k výrazne horšiemu zloženiu tela, v ktorom sa navyšuje obsah tuku na úkor svalovej hmoty.

 

Autor: Doc. MUDr.Pavel Kohout, Ph.D. Člen poradného zboru pre výživu (NAB) Herbalife pre Českú republiku s Slovensko.

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI?

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!