TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

SCHUDNITE DO PLAVIEK SO SPRÁVNOU VÝŽIVOU

Myslíte, že je skoro o tom hovoriť? To samozrejme zaleží na tom koľko potrebujete schudnúť. Pamätajte na to, že optimálne, zdravé a trvalo udržatelné chudnutie je približne 2-4 kg za mesiac. Teraz určite v hlave počítate, či to stihnete... 

Niekoľko jednoduchých zmien vo vašej strave vám teraz pomôže vyzerať a cítiť sa skvele keď príde leto.

O čo ide?

Bezpečný a dosiahnuteľný váhový úbytok je asi pol až jeden kilogram za týždeň. Aby ste za týždeň schudli pol kila, je treba znížiť váš denný príjem kalórií zhruba o 500. Keďže v pol kile tuku je uložených asi 3 500 kalórií, to znamená, že keď spálite 500 uložených kalórií každý deň, schudnete za týždeň asi pol kila tuku. Ľudia väčších rozmerov sa môžu dostať až na 750 alebo aj 1000 kalórií denne a schudnúť tak rýchlejšie. 

Ste pripravení začať?

*Najlepšia cesta ako znížiť príjem kalórií je kombinácia správnej výživy a cvičenia. Neskúšate robiť iba jedno alebo druhé. Tí, ktorí začínajú s nižším kalorickým príjmom, možno nebudú môct príjem znížiť o 500 kalórií, aby nezašli príliš ďaleko (nemali by ste ísť pod 1200 kalórií za deň). A keď príjem znížite priveľmi, nielenže ťažšie dostanete všetky potrebné živiny do menšieho množstva kalórií, ale možno ani nebudete mať dosť energie na cvičenie. Taktiež skúšať iba cvičenie je ťažké, lebo spáliť 500 kalórií chce veľa cvičenia, čo je napríklad hodina plávania bez prestávky.

*Sústreďte sa na výživovo hodnotné potraviny – tie, ktoré vám dajú čo najviac živín pri čo najnižšiom počtu kalórií. Na vrchole zoznamu je zelenina, nasledujú nízkotučné bielkoviny (ryby a morské plody, hydina, vaječné bielka, netučné mliečne produkty, proteínový prášok), ďalej ovocie a celozrnné výrobky.

*Prvý týždeň alebo dva, obmedzte celozrnné pečivo, aby ste získaly malý náskok. Neprestaňte ich jesť úplne, iba ich obmedzte na jednu alebo dve porcie na deň, to vám ušetrí veľa kalórií. Keď budete jesť dostatok zeleniny a ovocia, mali by ste mať dostatok sacharidov na cvičenie.

*Kľúčom k úspechu je dôkladné počítanie kalórií, čo je ale často aj tou najťažšiou vecou. To je dôvod, prečo náhrady jedla tak dobre fungujú – ušetria vám prácu s odhadovaním kalórií, lebo viete presne, koľko kalórií v nich je. Namiesto dvoch jedál si dajte proteínový koktail z mlieka a ovocia a ako tretie jedlo použite zeleninu a proteín.

Prečítajte si aj: Čo sú potravinové doplnky

*Desiata by mala byť malá a obsahovať proteín (ako protínová tyčinka alebo malé balenie gréckeho jogurtu) a znížite odhadovanie kalórií na minimum.

Prečítajte si aj: 10 krokov k zdravému schudnutiu​

Napísané Susan Bowermanovou,  nutričnou expertkou Herbalife  a dietoložkou.

Zdroj: Herbalife Nutričný spravodaj. APRIL  2014 

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!