TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Radíme: Stop pre prejedanie sa

Máme pred sebou víkend, počas ktorého by sme rozhodne nechceli nezmyselne pribrať. Poznáme však podnety prejedania? Sú nielen rôznorodé, ale aj skryté. Dokonca k nim môžu patriť sviečky, hudba či prítomnosť vášho partnera. Áno, aj to môže ovplyvniť, koľko jedla zjeme.

Skúsení dietovači ovládajú veľa trikov ako udržať jedlo na uzde. Stratégie vyvážená strava, veľa cvičenia, menšie taniere, vyššie poháre či stravovací denníček sú už pomerne dobre známe. Môžeme si však osvojiť tiež menej známe taktiky, napr. udržať všetko lákavé jedlo zo svojho dohľadu a naopak mať vo svojom menu vždy len zdravé jedlo.

Existujú ale aj ďalšie, menej zjavné vplyvy v prostredí, ktoré môžu mať na stravovanie nepriaznivý dopad. Keď už si sadneme k jedlu, vnímame podnety nielen z taniera. V skutočnosti prijímame veľa stimulov z prostredia – atmosféru, náladu alebo „vibrácie“ v prostredí – a to všetko ovplyvňuje množstvo jedla, ktoré zjeme.

Jesť sám alebo s viacerými? 

Väčšina ľudí zje menej, keď sú sami. A naopak, čím viac ľudí pri stole, tým viac sa zje. Ak jeme len s jednou ďalšou osobou, príjmeme asi len o tretinu viac kalórií. Ale ak jeme s väčšou skupinou ľudí (7 a viac), zjeme viac už o približne 75%. Jedenie s inými ľuďmi trvá dlhšie a tiež máme okolo seba viac jedla. Pridodzene čím dlhšie sedíme, tým máme aj väčšiu tendenciu stále niečo jesť. 

Ako sa cítite pri svojich spoločníkoch?

Ak sa pri svojich spoločníkoch cítite nekomfortne, napríklad pri pracovnom pohovore alebo pracovnom obede, máte tendenciu zjesť menej, než keby ste boli s ľuďmi, s ktorými sa cítite príjemne. Nielenže jeme viac, keď sme v kruhu svojich priateľov, ale tiež často preberáme ich stravovacie návyky. Ak sú vaši priatelia vášniví jedáci, pravdepodobne sa budete snažiť s nimi udržať krok.

A čo svetlo? 

Intenzita svetla môže pracovať vo váš prospech, ale rovnako aj vo váš neprospech. Čím je izba svetlejšia, tým väčší pozor dávame na to, čo zjeme. To môže napovedať, že ostré svetlo pomáha jesť menej. Ale ostré svetlo môže byť nepríjemné, takže môže spôsobiť, že sa budeme snažiť zjesť jedlo čo najrýchlejšie. A to neznamená, že zjeme menej. Ak sa je prirýchlo, žalúdok nemá čas vyslať do mozgu signál, že je plný a môže to viesť k prejedaniu. Na druhej strane, keď je osvetlenie trošku tlmené a jemné, cítite sa oddýchnutý, posedíte si pri stole dlhšie a budete aj viac jesť.

Vplýva farba miestnosti na chuť do jedla? 

Táto otázka je veľmi sporná a nie je na ňu jednoznačná odpoveď. Ukázalo sa, že svetlá izba môže zvýšiť chuť do jedla a človek zje jedlo rýchlejšie. To by znamenalo, že tlmené tóny môžu rýchlosť jedenia spomaliť, čo nie je zlé, ak nesedíte príliš dlho pri stole.

Hudba pre vaše uši... a váš žalúdok... 

Štúdie ukazujú, že tak ako ostré svetlo môže urýchliť tempo, akým jete hlasná, rýchla hudba. Je však možné, že ani pomalý jazz nemusí byť najlepšou voľbou. Nebudete síce jesť tak rýchlo, ale budete pri stole dlhšie. Doma to môže znamenať ďalšiu porciu, vonku napríklad dezert alebo ďalší drink. Zdá sa, že akákoľvek hudba a hlučné prostredie môžu viesť k prejedaniu.

 

Podľa dietologičky Susan Bowerman

Zdroj: http://www.svet-komunikacie.sk/index.php?ID=13718 

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!