TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Prečo nechudnem aj keď jem zdravo?

Stravujete sa zdravo, dávate si pozor na to čo jete a stále nechudnete?  

K raňajkách  voda s citrónom a pohánková  kaša.  Na obed dusená ryba so zeleninou. Večer hodinka vo fitness centre a ľahší šalát. Cez deň občas kúsok ovocia alebo oriešok. Hmotnosť napriek tomu stagnuje alebo dokonca stúpa s vekom. Opísali sme extrém, ale v skutočnosti sa pravidelne stretávame s klientmi, ktorí sa stravujú diétne a často aj podstatne menej ako ostatní  a pritom roky riešia svoju hmotnosť. Kde je chyba?

Regulácia telesnej hmotnosti je komplikovaný proces, do ktorého zasahujú desiatky faktorov.  Nižšie ponúkame päť možných vysvetlení.

 

Prílišné dietovanie

S vekom prirodzene klesá metabolická potreba organizmu. To zjednodušene znamená, že pre uchovanie svoje štíhlosti potrebujeme stále o trochu menej jesť alebo sa viac hýbať. Problém je, keď od dvadsiatich rokov skúšate neprirodzene obmedzenú stravu, najrôznejšie diéty alebo vynechávanie jedál  tým ešte znásobíte prirodzený pokles metabolizmu.

Pri nárazovo zníženom príjme potravy totiž organizmus reaguje obranne a to znížením svojich energetických potrieb. V prípade, že sa nám nárazovo podarí niečo zhodiť a klesne množstvo tuku v organizme, dôjde súčasne k poklesu hladiny hormónu leptínu, ktorý je väčšinou tvorený v tukovom tkanive a ktorý reguluje príjem a výdaj energie, vrátane chuti  k jedlu. Pri nižšej hladine leptínu sa cítime hladní, zníži sa funkcia štítnej žľazy aj metabolizmus. Po diéte nasleduje pôvodný alebo ešte vyšší príjem stravy a s ním aj zvyšovanie hmotnosti alebo potreba sa neustále neprirodzene kontrolovať.

Nízko energetické a nízko bielkovinové diéty a akékoľvek iné chudnutie bez súčasného trénovania svalov vedú k strate aktívnej svalovej hmoty. Znížená aktívna svalová hmota sa znovu negatívne odráža na úrovni bazálneho - kľudového metabolizmu. Po rokoch neprirodzených stravovacích reštrikcií je stále ťažšie udržať si zdravú hmotnosť.

Čo odporúčame?  Zabudnúť na všetky nezdravé diéty a diétne potraviny a vynechávanie jedál. Jedzte pravidelne a kvalitne a tiež sa začnite hýbať.

Každodenný stres

Nezaplatené účty, protivný šéf, upchaté cesty, neposlušné deti, hádka s partnerom, dokonca vyčerpávajúce cvičenia a veľa ďalších každodenných maličkostí môžu byť príčinou stresu. V rámci prirodzenej reakcie organizmu sa v strese mimo mnohých ďalších biochemických zmien aj vo zvýšenom množstve uvoľňuje kortizol.  Medzi efekty tohto hormónu patrí  aj odbúravanie svalov, možné zhoršenie inzulínovej rezistencie a podpora ukladania brušného tuku. Všetky uvedené reakcie nabúravajú naše snahy o udržanie zdravej hmotnosti.

Čo odporúčame? Uvedomiť si okamihy, ktoré nás stresujú, cielene ich riešiť a všeobecne sa snažiť do každého dňa pridať momenty odpočinku a relaxu.

Nevedomé jedenie

Klient: Stravujem sa dobre. Ku každému jedlu zeleninu, nakupujem prevažne na farmárskych trhoch a v biopotravinách, sladké jedlo už roky obmedzujem.

My: Výborne! A teraz nám povedzte, čo presne ste jedli  včera?

Klient: Včera bol akurát výnimočný deň.

Túto vetu počujeme od  veľkej časti  klientov. Narodeniny v rodine, oslava v práci, príchod návštevy s bonboniérou  a koláčmi  alebo výslužkou zo zabíjačky, stres alebo len neobvyklá chuť.  Na raňajky si preto dajú koláče namiesto obilnej  kaše, obed vyriešia vo fast-foode  a večeru niečo z tej zabíjačkovej výslužky.

Tento opis sedí presne na klientov, ktorým rastie hmotnosť nepozorovane v priebehu rokov. Úprimne sa snažia o zdravú stravu, len nevnímajú hŕbu drobností a výnimočností , ktoré si okrem zdravej stravy  dajú.

Čo odporúčame?  Detailné si zapisujte svoj jedálniček.  Možno budete prekvapení.

Chýbajúci spánok

V noci dochádza k najväčšiemu uvoľňovaniu hormónu leptínu, pretože organizmus nechce, aby sme v noci jedli, ale spali. Spánok pod šesť hodín alebo prerušovaný spánok znamenajú zníženie produkcie leptínu. Pri nižšej hladine leptínu sa cítime hladní, zníži sa funkcia štítnej žľazy aj metabolizmus. Najhoršie čo ľudia zvyknú robiť, je tesne pred spaním sa napchajú čímkoľvek čo nájdu v chladničke. Telo potom v noci nemôže oddychovať a musí sa vysporiadať s tým všetkým čo ste doňho naládovali..

Čo odporúčame?  Zabudnúť na televíziu a ďalšie obvyklé večerné zábavy s elektronikou. Po večeri upokojenie (najlepšie formou prechádzky), potom už len knižku a posteľ.

Zbytočné chudnutie

Vaša hmotnosť je v poriadku, problémom sú vaše predstavy. Každý z nás prichádza na svet s určitou telesnou konštrukciou a danosťami.  Nikto nie je geneticky predurčený k obezite ani vychudnutosti, ale niektorí sme prirodzene štíhlejší, iní plnší a pevnejšej stavby tela. Naše telo vie niekedy samo lepšie, čo potrebujeme.

Čo odporúčame? Namiesto posadnutosti kontrolou hmotnosti alebo percent tuku v tele sa sústreďte na vnímanie tela ako celku, na radosť z jeho funkčnosti a dokonalosti.

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!