TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

POTRAVINOVÉ INTOLERANCIE

POTRAVINOVÉ INTOLERANCIE MI NIČIA ŽIVOT

Potravinové intolerancie, čiže neznášanlivosť rôznych potravín alebo ich súčastí, sú ochorenia z rôznej príčiny a rôznych prejavov a pochopiteľne aj rôznej nebezpečnosti od život ohrozujúcich alergických reakcií po nepríjemné reakcie o konzumácii rôznych potravín, ktoré nie sú životu nebezpečné, ako sú napríklad hnačky. Rôzny je i spôsob, akým potraviny môžu reakciu vyvolať. Ide buď o autoimunitnú reakciu, pri ktorej prítomnosť potraviny vyvolá tvorbu protilátok, alebo bunkových reakcií, ktoré poškodzujú bunky či tkanivá chorého (príkladom môže byť celiakia).

Ďalšou možnosťou je alergická reakcia, čo je vystupňovaná (prehnaná) reakcia imunitného systému na danú potravinu (príkladom môžu byť potravinové alergie s rôznymi prejavmi). Príčinou intolerancie určitej potraviny môže byť nedostatok enzýmu, ktorý je zodpovedný za trávenie súčasti potraviny (napríklad neznášanlivosť mliečneho cukru, čiže laktózová intolerancia, prípadne fruktózová intolerancia) alebo enzýmu, ktorý môže spôsobiť určité prejavy (príkladom môže byť histamínová intolerancia).

Tieto ochorenia vedú k nutnosti dodržiavať diétu s obmedzením danej súčasti potravy. Pacienti s celiakiou musia z diéty vylúčiť potraviny s obsahom lepku, teda produkty z pšenice, jačmeňa i žita, alebo tie, ktoré obsahujú lepok, napríklad z technologických dôvodov alebo ako prímes. Pri floridnom ochorení je nutné vylúčiť i produkty z ovsa, po upokojení je možné v niektorých štátoch výrobky z určitých kultivarov ovsa povoliť.

Takisto pacienti s laktózovou intoleranciou musia vylúčiť výrobky, ktoré mliečny cukor obsahujú, podľa stupňa ochorenia rôzne prísnou diétou.

Takisto diéta pacientov, ktorí ochoreli na histamínovú intoleranciu, si vyžaduje pomerne veľký zásah do jedálneho lístka. Preto je nutné, aby bola táto diéta konzultovaná s odborníkmi – najlepšie nutričnými terapeutmi, predovšetkým na zabránenie nedostatku živín, minerálov či vitamínov, ktoré sú pre život nutné.

V niektorých prípadoch je dôležité nahradiť niektoré zložky stravy potravinovými doplnkami so známym zložením, ktoré obsahujú kvalitnú bielkovinu, zdroj energie, minerály, stopové prvky či vitamíny.

Doc. Mudr. Pavel Kohout, Ph.D. Člen Poradného zboru pre výživu (NAB)

Herbalife pre Českú republiku a Slovensko

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!