TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Niečo o zdravých tukoch.

Nie všetky tuky sú nezdravé.  Omega-3 mastné kyseliny, sú jedným z "dobrých" typov tuku. Môžu pomôcť znížiť riziko ochorenia srdca, byť nápomocné pri depresii, demencii a artritíde. Vaše telo si ich nemôže a nevie vyrobiť. Preto ich musíte získať zo stravy alebo výživových doplnkov.

Kde nájdete zdravé tuky?

Ryby

Prirodzene tučné ryby ako losos, makrela, sleď, pstruh, sardinky a tuniak dlhoplutvý, sú dobrým zdrojom omega-3 mastných kyselín. Jedná sa o "dobré" tuky, ktoré pomôžu udržať vaše srdce zdravé. Môžu tiež pomôcť udržať váš mozog  bdelý, najmä ak ste starší. Odborníci doporučujú  jesť dve porcie tučných rýb týždenne. Porcia je cca 100-150g. Skúste si ich pripraviť  pečené, grilované alebo na pare.

Avokádo

Pridajte si  ho do sendviča  alebo si ho pripravte  nátierku guacamole.  Pozrite si video:  Ako pripraviť avokádo.  Zrelé  avokádo je dobré pre vaše srdce a môže pomôcť  aj so symptómami  osteoporózy  a to vďaka obsahu zdravých  tukov. Extra výhody - keď budete jesť avokádo s inými potravinami, to pomáha telu lepšie vstrebávať živiny. Polovica stredne veľkého avokáda je jedna porcia čo je  asi 115 až 160 kalórií.

Semená

Malé tekvicové semienka,  slnečnicové semienka,  sezamové semienka  majú "dobré" tuky,  ktoré môžu znížiť hladinu cholesterolu.  Všeobecne platí,  že tuky, ktoré pochádzajú z rastlín sú zdravšie ako tie zo živočíšnych produktov.  "Zlé" tuky  sa nachádzajú v potravinách, ako sú mastné kusy mäsa, plnotučné mliečne výrobky a v mnohých spracovaných a  balených potravinách.  Aby boli tuky stabilnejšie a nerozkladali sa, potravinársky priemysel ich s obľubou hydrogenuje a tým z nich vytvára nasýtené tuky. Kontrolujte si vždy pri nakupovaní etikety potravín, aby ste zistili, koľko tuku a aký typ sa v nich nachádza.  Budete prekvapení, koľko nezdravých tukov sa v nich nachádza. Pokúste sa takto obmedziť konzumáciu nasýtených tukov.  Odporúčaný horný limit ich konzumácie je 1 % z celkového príjmu energie, max. približne 2 g denne

Orechy

Od lieskových orechov až po pekanové orechy, všetky orechy sú dobré pre vaše srdce. Vlašské orechy sú jedny z najlepších, ktoré dodávajú pre srdce zdravé tuky. Ak ste to este neskúšali, tak vyskúšajte. Namočte suché vlažské orechy na 24 hodín do vody a neverili by ste akú lahôdku získate. Zrazu sú väčšie, rehydratované a neskutočne chutné. Ale nepreháňajte to. Len preto, že tuky sú zdravé neznamená, že môžete zjesť toľko orechov koľko len chcete. Denná doporučená porcia je cca 30 gramov. To je asi 14 polovičiek vlašských orechov, 24 mandlí, 35 arašidov alebo kešu a 18 polovičiek pekanových orechov.

Olivový olej

Či už na varenie alebo na dochutenie a poliatie vášho šalátu, vyskúšajte olivový olej. Je jeden z najlepších, ktorý obsahuje dobré tuky. Pamätajte si, že je  vždy rozumné sledovať, koľko tuku - a to aj dobrého jete. Aj keď je to zdravý tuk, každý olej – tuk má vysoký obsah kalórií. Takže vždy varte s menej oleja než recept vyžaduje. Alebo použite olivový olej - sprej.  Pri pečení môžete použiť jablkovú šťavu namiesto polovice oleja a tým výrazne znížite príjem tukov a znížite počet prijatých kalórií.

Zelenina

Tmavo zelená zelenina, ako je špenát, kel, ružičkový kel atď. ponúka niektoré omega 3 mastné kyseliny. Vzhľadom k tomu, že naše telo si nevie vyrobiť tieto dobré tuky, musíme ich získať zo stravy. Vaším cieľom by malo byť zjesť  2-3 porcie čerstvej zeleniny každý deň. ( samozrejme + 1-2 porcie ovocia) Ako sme už písali o rybách, nezabúdajte aj na ne vo vašej strave, pretože ryby majú iný druh omega-3 tukov, ktoré tiež potrebujete. Rastliny ponúkajú iba zlomok z omega-3 oproti rybám.

Vajcia

Vajcia sú výborným a lacným zdrojom kvalitných bielkovín. Veľké vajce má menej ako 5 gramov tukov a najmä zdravých tukov. Niektoré vajcia sú tiež obohatené o extra omega-3. Určite to bude vyznačené na škatuľke.  Ak chcete zostať zdraví, nejedzte viac ako jedno vajíčko denne.

Ľanové semienka

Dobré tuky z ľanových semienok, ako súčasť zdravej výživy, môžú výrazne pomôcť tomu, aby vaša pleť vyzerala skvele - sviežejšie a mladšie. Navyše dodávajú potrebnú vlákninu a môžu tiež pomôcť zmierniť zápaly. Pre získanie týchto dobrých tukov z ľanových semienok posypte lyžičkou mletých ľanových semienok svoj zeleninový šalát alebo váš celozrnný sendvič, alebo ich môžete použiť, pri pečení.

Fazuľa

Fazuľa pridávaná do vášho jedálnička môže byť dobrá pre vašu psychickú i fyzickú kondíciu. Fazuľa obsahuje omega 3 mastné kyseliny, ktoré môžu pomôcť napríklad s vašou náladou a duševným stavom.

Omega-3 a obohatené potraviny

Existuje tiež veľa potravín, do ktorých sa pridávajú omega-3 mastné kyseliny, aby boli zdravšie. Môžete nájsť obohatené mlieko a vajcia, chlieb alebo napríklad raňajkové cereálie... Vždy si skontrolujte štítky na produktoch, aby ste sa o tom presvedčili. Niekedy môžete získať viac pre zdravie tým, že konzumujete omega-3 mastné kyseliny z obohatených produktov než z lacných a nekvalitných potravinových doplnkov.

AJ JA CHCEM SCHUDNÚŤ!

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!