TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Nebaví vás vaša nudná diéta? Alebo prečo ju neviete dodržiavať.

Praktické rady ktoré vám pomôžu zastaviť  „nudu“ z  vašej diéty.  Ak nezvládate vašu diétnu stravu, pravdepodobne  ju ani nebudete  dodržiavať.  Tu je šesť praktických tipov, ktoré vám pomôžu poraziť nudu vašej diéty.

Nudí vás vaša diéta?

Toto by mohla byť  pre vás dobrá správa ... ale môže to byť aj zlá správa.

Dobrou správou je:  ak sa nudíte s vašej diéty, to pravdepodobne znamená, že ju presne dodržiavate vo svojom jedálničku -  teda aspoň pre túto chvíľu - a je pravdepodobné, že aj vidíte nejaké výsledky.  Keď budete jesť rovnaké jedlá deň čo deň, to bude mať tendenciu vás nútiť jesť stále menej.  Zlou správou však je : dôvod, prečo budete jesť menej je, pretože vás jednoducho nudí  vaša diétna strava  a to môže znamenať problémy. Ak vás vaša strava nudí, budete ľahšie v  pokušení  a je väčšia pravdepodobnosť, že sa od nej skôr alebo neskôr odkloníte.  

Prečo vás vaša diéta nudí?

Myslíme si, že existuje niekoľko dôvodov, prečo sa ľudia dostanú do vyjazdených koľají  so svojou diétou  - a sú to oprávnené  dôvody. Pre jednu dôležitú vec.  Ak sa budete držať plánu  a máte výsledky, môžete nadobudnúť  strach, že ak začnete jesť niečo iné váš pokrok sa spomalí. A ak budete jesť to isté každý deň (aké nudné), čo je síce jednoduché, ale nemusíte  robiť veľa plánovania, pretože presne viete, čo budete jesť pri každom jedle a občerstvení. To sa vám neskôr môže vypomstiť.

Ale tu je to niečo, čo by ste mali mať na mysli. Keď hovoríte, že ste "znudení z vášho jedálnička" naznačuje to , že v určitej dobe budete mať chuť vybočiť z vášho jedálnička, aby ste sa vyhli jednotvárnosti. Všeobecne platí, že potraviny a jedlá, ktoré jete počas úbytku váhy, sú skoro rovnaké ako tie, ktoré budete jesť aj keď  sa dostanete do režimu udržiavania váhy.  Ak sa nudíte s vašej diétnej stravy už teraz, je to stávka na istotu, že nebudete schopní udržať  tento jedálniček do nekonečna. A než sa nazdáte, dostanete sa  späť do starých zvykov a budete pozorovať ako sa vaša váha vracia späť hore.

Rutina je niekedy  dobrá - ale niekedy to môže zájsť až príliš ďaleko. Len preto, že váš stravovací  plán navrhuje grilované kurča a dusený špenát na večeru neznamená to, že musíte jesť presne tieto potraviny každý večer. Existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste svoje jedlo mali zaujímavé a to vám pomôže udržať vás na vašom diétnom pláne.

Ako sa teda vyhnúť nude vo vašej diéte?

 

Vyskúšajte nové druhy ovocia a zeleniny.

Ovocie a zelenina je určite chutná a zdravá voľba - a sú plné živín. Naučte sa milovať celú  škálu ovocia a zeleniny čo pomáha udržať veci zaujímavé a budete tiež ponúkať svojmu telu rôzne druhy živín. Ak už nemôžete jednoducho na ďalší deň zjesť tanier špenátu, skúste si ho spestriť napríklad chutnou neplnotučnou horčicou alebo pridajte kel, jednoducho si ho niečím spestrite. Len preto, že vaša diéta vám prikazuje jahody neznamená to, že ich nemôžete zameniť pre zmenu za niečo exotického, ako napr. kiwi.

Presun jedál  na iné časy počas dňa

Všeobecne platí, že stravovacie plány sú navrhnuté tak, aby vám dodávali nutrienty cez niekoľko jedál a občerstvení po celý deň. To vám čiastočne pomôže kontrolovať hlad, ale tiež vám to pomôže udržať si svoju fyzickú a duševnú energiu počas celého dňa. Ale to neznamená, že sa s tým nemôžete trochu pohrať. Možno, že vám váš stravovací plán prikazuje na dopoludňajšie občerstvenie proteín, ale vy nemáte pocit, že práve vtedy po ňom túžite. Tak presuňte tú desiatu na neskôr počas dňa, ak máte pocit, že to pre vás funguje lepšie. Ak dávate prednosť väčšiemu jedlu na poludnie – aj keď váš stravovací plán vyžaduje väčšie jedlo na večeru choďte do toho a prehoďte si to. Nie je to až taký veľký rozdiel či prijmete  svoje kalórie počas dňa skôr alebo neskôr  za predpokladu, že neprekročíte svoje denné súčty. (ale samozrejme nehovoríme o jedení o 22.00) A tiež neexistuje žiadny zásadný dôvod,prečo nemôžete jesť „raňajkové potraviny " na večeru a naopak.

Pridajte ďalšie korenie do vášho jedla.

Zdá sa nám, že niektorí ľudia nemajú ani snahu, aby ich potraviny boli zaujímavejšie aj keď majú diétu. Je to skoro, ako by sa snažili sami seba potrestať - a že by bol "hriech", aby si skutočne vychutnali  chutný  tanier s jedlom. Jedlo by malo priniesť potešenie, nie trest. Vy predsa môžete pridať veľa zaujímavých chutí do potravín pridaním rôznych korenín, ako sú bylinky, korenie, citrusové šťavy a kôry, cesnak, cibuľa alebo kvapka vína alebo octu. A tiež nezabudnite na takmer  bezkalorické veci ako je horčica, salsa, steaková omáčka alebo sójová omáčka (ale používajte ich s rozumom, pretože niektoré môžu obsahovať vyšší obsah sodíka, než by ste čakali). Čerstvý dusený špenát chutí fajn - ale je oveľa chutnejší s malou červenou cibuľkou a poliaty octom balsamico.

Dajte o svojich  obľúbených receptoch vedieť okoliu..

Nuda z diéty môže tiež nastať, keď nejete svoje obvyklé obľúbené jedlá, pretože sú príliš nevhodné počas vašej diéty. Ale s toľkými tipmi a trikmi pre vylepšenie receptov, môžete s trochou experimentovania  byť schopní uspokojiť vašu túžbu po svojich obľúbených jedlách, bez toho by to ohrozilo váš jedálniček. Potom, čo ste zvládli recepty, zdieľajte  a vymieňajte si ich  s vašimi priateľmi - je to úžasné, ako rýchlo si môžete vytvoriť zdravú zbierku receptov takýmto  spôsobom.

Nájdite si reštauráciu, ktorá je vhodná pre váš stravovací plán

Diéta môže byť naozaj nudná, ak ste presvedčení, že si nikdy nemôžeme vychutnať jedlo vonku mimo domova. Ale predsa  nie je žiadny  dôvod, aby ste vylúčili reštaurácie úplne aj  keď ste v režime diéty. Trik je nájsť také jedlá v reštaurácii, ktoré pracujú vo váš prospech a nie proti vám. Niektoré kuchyne – Ázijská a Stredomorská majú napríklad  tendenciu ponúkať stravu bohatú na zeleninu a chudé bielkoviny, takže to môže byť dobrým miestom pre začiatok. A tiež môžete využiť on-line informácie o výživovej hodnote týchto jedál - veľa reštaurácií objem kalórií v jedlách zobrazuje, čo môže byť veľká pomoc pre plánovanie toho, čo si budete objednávať.

Ušetrite nejaké kalórie v priebehu týždňa.

Nuda z vašej diétnej stravy nemusí trvať aj cez víkend. Väčšina z nás má svoj čas v priebehu týždňa celkom dobre plánovaný, takže jesť rovnaké jedlá počas pracovných dní nemusí až tak veľmi vadiť. Ale keď príde víkend chcete aj v jedle trochu vypnúť a dopriať si nejakú zmenu. Niektorí ľudia riešia tento problém tak, že mierne znižujú kalorický príjem počas pracovných dní  a trochu uvoľnia opraty cez víkend. Ak si toto chcete vyskúšať , uistite sa, že máte dobrú predstavu o tom, koľko kalórií ste ušetrili a teda koľko kalórií, by ste mohli použiť pre svoju „márnotratnosť " cez víkend. Šesť dní na diéte a jeden deň voľna nemusí znamenať až taký veľký „zločin“ ak máte všetko v hlave dobre naplánované..

 

Prejedanie nie je nikdy dobrý nápad. Uistite sa, že jete vtedy, keď máte hlad a múdro nakladáte s kalóriami a živinami každý deň v týždni. To potom znamená, že vykoľajenie zo stravovacieho plánu a dovolenie si malej márnotratnosti, môže byť  tou zmenou, ktorá vám dá pocit, že vaša diéta nie je nudná!

Zdroj: Napísal Susan Bowerman, MS, RD, ČSSD, FAND. Susan je platený konzultant pre Herbalife.

 

CHCETE SCHUDNÚŤ S NAMI?

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!