TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Nárast hmotnosti zavodnením: AKO SA TOMU VYHNÚŤ?

JE TO VODA, ALEBO TUK?

Dobrou správou je, že dočasný nárast hmotnosti zavodnením je práve tým, čím je – je dočasný a je to voda... nie tuk. Bolo by prakticky nemožné pribrať kilo a pol tuku za noc. Na to, aby sa uložilo pol kila tuku, by ste museli zjesť o 3 500 kalórií viac, než potrebujete – to znamená, že na to, aby ste pribrali kilo a pol tuku za deň, museli by ste navyše zjesť 10 000 kalórií.

TIPY NA ZMIERNENIE DOČASNÉHO NÁRASTU HMOTNOSTI ZAVODNENÍM:


Dočasný nárast hmotnosti zavodnením sa dá často riešiť prostredníctvom niekoľkých jednoduchých zmien v jedálnom lístku.

• Obmedzte príjem soli

Zamerajte sa na jedlá, ktoré sú čo najbližšie k svojmu prirodzenému stavu, pretože čím viac je jedlo spracované, tým viac sodíka v ňom pravdepodobne je. Obmedzte na minimum slané desiate, polievky a prísady a soľničku pri varení i na stole používajte len opatrne.

• Obmedzte rafinované škroby a sladkosti

Vysoko rafinované sacharidy, ako je biely chlieb, bežné cestoviny a biela ryža, vymeňte za ich celozrnný variant. Vzhľadom na to, že ich budete tráviť dlhšie, nespôsobuje ich konzumácia spravidla taký veľký výkyv krvného cukru a inzulínu. A namiesto sladkých nápojov pite radšej vodu alebo čaj.

• Pite dostatok vody

Zdá sa to ako posledná vec, ktorú by ste chceli robiť – dodávať telu, ktoré sa už aj tak cíti preťažené, ďalšie tekutiny. Lenže príjem tekutín pomôže vášmu telu vylúčiť nadbytok soli a vody. Cieľom je 6 až 8 pohárov denne.

• Dbajte na draslík

Draslík má zásadnú úlohu z hľadiska udržiavania rovnováhy tekutín v tele a musí byť v správnej rovnováhe so sodíkom. Draslík nájdete v dostatočnom množstve v ovocí a zelenine, väčšina ľudí však v strave neprijíma dostatok draslíka. Snažte sa jesť ovocie alebo zeleninu ku každému jedlu alebo desiatej.

 

Zdroj: Herbalife NUTRIČNÝ SPRAVODAJ August 2015

Spracovala Susan Bowerman, MS, RD, CSSD. Susan je platenou konzultantkou Herbalife.

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!