TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Najlepšie spôsoby, ako "rozpálite" svoj metabolizmus

Keď hovoríme o diéte určite často počúvate aj o  metabolizme, ale možno ani neviete o čo sa jedná. Skôr ako budeme diskutovať o tom, ako môžete zrýchliť váš metabolizmus potrebujete vedieť čo to vlastne ten "metabolizmus" je. 

Na veľmi základnej úrovni, metabolizmus je množstvo energie (kalórií), ktoré vaše telo spaľuje pre svoje vlastné fungovanie. Pojem metabolizmus zahŕňa všetky chemické procesy, ktoré prebiehajú v tele za účelom vytvorenia energie, aby udržiavali základné funkcie. Takže to, na čo je potrebné sa zamerať keď ho chcete zrýchliť, je nájsť spôsob ako zabezpečiť, že vaše telo bude spaľovať viac kalórií. Existuje mnoho tipov a spôsobov ako zvýšiť  váš metabolizmus. Snažili sme sa zosumarizovať tie základné. Toto v žiadnom prípade nie je vyčerpávajúci zoznam. Neváhajte a urobte si aj vlastný prieskum, aby sme zistili ďalšie skvelé tipy. Dúfame, že sa s nami o ne podelíte v komentároch.

1. Jedzte dostatok

Nejedzte pod 1000 kalórií denne. Keď je telo kaloricky podvyživené a nemá dostatok paliva, prestane fungovať efektívne. Jesť príliš málo kalórií bude mať skutočne za následok spomalenie metabolizmu, pretože telo bude cítiť potrebu šetriť energiu. To bude tiež viesť k pomalšiemu chudnutiu. A kto by to chcel?

2. Jedzte často

Proces trávenia spotrebúva energiu. Ak budeme jesť malé množstvo častejšie (raz za 3 až 4 hodiny) naše telo bude musieť tráviť viac svojho času a energie štiepením prijatých potravín. Uistite sa ale, že množstvom malých porcií zároveň nepridávate dodatočné kalórie do svojho jedálnička. Jedzte menšie množstvo v kratších intervaloch, aby ste spálili viac kalórií.

3. Raňajkujte 

Je dôležité, aby sa vaše telo dostalo spávne živiny a kalórie po dlhom odpočinku. Aj keď to nie je úplne odpočinok, pretože aj keď spíte vaše telo intenzívne pracuje na svojej regenerácii. Výskumy ukazujú, že u ľudí, ktorí jedia raňajky je viac pravdepodobné, že schudnú a udržia si kontrolu nad svojou váhou. Raňajky naštartujú vaše metabolické hodiny do pohybu a dávajú vám energiu na začiatok dňa.

4. Jedzte proteín - bielkoviny

(pri každom jedle alebo občerstvení) - spaľovanie kalórií v tráviacom procese je vyššie pri dostatku bielkovín v strave. Navyše proteín pomáha budovať svalovú hmotu a pomôže vám cítiť sa viac nasýtení až do ďalšieho jedla. Aké potraviny by mohlo byť jednoduché pridať a stále udržať "na uzde" váš príjem kalórií? Jogurty a syry s nižším obsahom tuku, chudé mäso, orechy a možno strukoviny a fazuľa by mohli byť na začiatku vášho zoznamu.

5. Rozdúchajte  plameň

Možno ste zdedil spomaleny metabolizmus po vašej mame, ale s tým nič nenarobíte. Výskumy ukazujú, že môžete prepnúť vaše telo do spaľovania kalórií efektívnejšie a to najmä ak začnete cvičiť. Napríklad posilňovacím cvičením len niekoľkokrát týždenne, môžete zrýchliť váš metabolizmus až o 50% , ktorého spomalenie prichádza automaticky so zvyšujúcim sa vekom. Takže prevezmite kontrolu nad vaším metabolizmus tým, že sa cvičenie stane súčasťou vašich každodenných činností a konečne zastavíte myšlienky na to ako sa zbaviť každého zjedeného koláča..

6. Nakopnite sa v intervaloch

Pri ďalšom behu, plávaní alebo dokonca chôdzi, meňte intenzitu po 30-sekundových intervaloch a následne sa vrátte sa k svojej normálnej rýchlosti. Použitie tejto stratégie vám pomôže spotrebovať viac kyslíka a vytvoriť svoju bunkovú nabíjačku pretože mitochondrie začnú tvrdšie pracovať na spaľovaní energie. Takto si tiež zvýšite počet mitochondrií a zároveň budú efektívnejšie spaľovať po celý deň. Dokonca aj po ukončení tréningu. Tento intervalový spôsob tréningu zároveň môžete robiť oveľa kratšiu dobu, než je potrebné, aby ste rovnaké množstvo energie spálili v bežnom rovnomernom tempe a ešte naviac získate skvelé výsledky.

7. Budujte svalovú hmotu

Svaly sú v tele tkanivo s najväčšou spotrebou energie. Svalnaté telo spotrebuje viac kalórií ako ochabnuté s väčším podielom tukov. Keď si budujete svalovú hmotu, viac kalórií je nutných na udržanie činnosti tela. Pridajte silové cvičenie do svojho režimu. Na začiatok si zožente fitnes trénera, aby vám ukázal základné cviky s činkami alebo na posilovacích strojoch. Majte na pamäti, že čím viac svalovej hmoty máte, tým je vyššia vaša tzv. "kľudová miera metabolizmu" a tým viac kalórií vaše telo spaluje. Svaly sú motorom vášho tela. Kľudová miera metabolizmu sa dá jednoducho zmerať.

8. Dostatočne spite

Nedostatok spánku zníži počet spálených kalórií v pokoji. Z hľadiska energetickej rovnováhy, ľudia, ktorí spávajú menej, bývajú spravidla menej telesne aktívni, čo rezultuje v nižšom výdaji energie. Keď to zhrnieme, vidíme, že nárast chuti a túžby po jedle spolu s poklesom aktivity sú jednoznačným dôkazom úlohy spánku pri manažmente telesnej hmotnosti. Spánková porucha zapríčinená obezitou môže zase spätne navodzovať zvýšenú chuť do jedla a taký spôsob energetického výdaja, ktorý obezitu podporuje. Na preskúmanie týchto vzťahov je potrebný ďalší výskum. Nedostatok kvalitného spánku vplýva na fyziologické mechanizmy zabezpečovania energetickej rovnováhy, osobitne na chuť do jedla, pocit hladu a výdaj energie. Nedostatok spánku ovplyvňuje tiež schopnosť organizmu správne narábať s glukózou a môže zvyšovať riziko vzniku cukrovky 2. typu.

9. Nájdite si chvíľku

Teraz si prejdite tieto kroky pre zrýchlenie metabolizmu. Vyberte si jednu alebo dve veci o ktorých máte pocit, že by ste ich mohli relatívne ľahko pridať do svojej každodennej rutiny.

Zavedením drobných zmien postupne môžete zmeniť svoju postavu, svoje zdravie a svoj život - k dobrému!

 

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI!

STAČÍ UŽ LEN JEDEN KROK.

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!