TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

NA ČO JE DOBRÁ ANALÝZA STAVBY TELA?

Technikou známou ako BIA (bio-impedančná analýza) sa zmeria telesný tuk, svalová hmota, voda v tele a minerálna úroveň kostí. Namerané hodnoty by mali u zdravého jedinca spľňať doporučený rozsah hodnôt.

Na maximálne využitie ľudského potenciálu je dôležitá životospráva. Je zdrojom energie, vitality, telesného, ale aj duševného zdravia človeka.

Analýzou sa zistí aké hodnoty boli u jednotlivcov namerané a či zodpovedajú doporučenému rozsahu hodnôt.

Ak sa analýzou zistí nerovnováha, je možné navrhnúť individuálne riešenie na zlepšenie životosprávy.

Prvotné príznaky nesprávnej životosprávy sú: únava, malátnosť, spavosť, podráždenosť, bolesti hlavy a kĺbov, nadmerné potenie, zápcha, oslabenie imunitného systému, dýchavičnosť, celulitída, akné, lámavosť a vypadávanie vlasov, lupiny.......

Tieto príznaky sa v dnešnej dobe prehliadajú, lebo nimi trpí väčšina ľudí, a považujú sa za bežné. Nie je to však v poriadku a majú obrovský vplyv na kvalitu  nášho života. Niekedy stačí urobiť drobné zmeny, ako je čiastočná úprava jedálneho lístka, pitný režim, detoxikácia a veľa sa môže zmeniť.

Prvým výrazným  príznakom nerovnováhy v tele je nadváha. Nadváha je civilzačná choroba a je charakteristická zvýšeným množstvom tukového tkaniva. Nadváhou a obezitou trpí viac ako polovica svetovej populácie. Je problémom estetickým, zdravotným, ale aj psychickým. Zvýšenie telesnej hmotnosti má aj negatívny vplyv pre zamestnanca, ktorý súvisí s nespokojnosťou zamestnávateľa a obavou o častú chorobnosť, nízku fyzickú zdatnosť, častú práceneschopnosť a iné. Pri znížení váhy už o 10% dochádza k zlepšenie zdravia až o 40%.

Veľkým a závažným problémom je prekyslenie organizmu a nesprávny pitný režim. Stačí vedieť ktoré potraviny sú neutrálne a dokážeme výrazne telu pomôcť. Príznaky prekyslenia sú  celulitída, pórovitosť a zmena farby kože, lámavosť a vysúšanie vlasov, lupiny, vypadávanie vlasov hlavne u mužov, lámavosť a rýhovanie nechtou, povlaky jazyka... Následky prekyslania sú demineralizácia kostí (neskôr osteoporóza), odumieranie zdravých buniek...

Nedostatočný, či nesprávny pitný režim spôsobuje v tele vážne poruchy a telo je priam zaplavované toxickými látkami.

O veľkom vplyve výživy na zdravie a vitalitu človeka niet pochýb. Napriek tomu sa často dopúšťame množstva stravovacích zlozvykov, najmä čo sa týka skladby stravy, jej množstva, vyváženosti a biologickej hodnoty.

Preto, je doporučované absolvovať analýzu stavby tela, aby ste vedeli ako na tom ste  a čo potrebujete vo svojej životosprave zmeniť, aby sa hodnoty, ktoré sa vymykajú z normalu vratili "tam kam patria".....

 

Daniela Nitonová, poradca v oblasti výživy a regulácie váhy. 

Tel.: 0904 483 670,

e-mail.: daniela.nitonova@gmail.com

www.schudnut.eu

Nutričné centrum Bratislava

Poskytujeme poradenstvo ako zdravým a bezpečným spôsobom kontrolovať a regulovať svoju hmotnosť a ako zlepšiť funkcie Vášho tela s garanciou výsledku...

KDE NÁS NÁJDETE?

Sabinovská 12, Bratislava, Budova MTI, 3 posch.

Chcete vedieť aká je hodnota vášho viscerálneho tuku?

NA VÁHE TANITA VÁM ZISTÍME A VYSVETÍME TIETO ÚDAJE:

  • Telesná hmotnosť
  • Percento telesného tuku s indikátorom zdravia, (celé telo, pravá ruka, ľavá ruka, pravá noha, ľavá noha, trup). Váha automaticky porovnáva percento tuku s percentom tuku zdravého človeka a výsledok zobrazí na displeji v štyroch stupňoch.
  • Hmotnosť svalov (celé telo, pravá ruka, ľavá ruka, pravá noha, ľavá noha, trup).
  • Hmotnosť kostí
  • Metabolický vek - táto funkcia Vám ukáže priemerný vek, ktorému prislúcha Váš metabolizmus.
  • Ak je Váš metabolický vek vyšší ako Váš skutočný vek, znamená to, že musíte zlepšiť bazálny metabolizmus. Zvýšená telesná aktivita Vám pomôže zväčšiť objem svalového tkaniva a zníži Váš metabolický vek. 
  • Množstvo telesnej tekutiny v % 
  • Viscerálny (medziorgánový) tuk s indikátorom zdravia
  • Bazálna metabolická spotreba kcal/kJ- hodnota minimálnej energie, ktorú vaše telo potrebuje v kľudnom stave, aby mohlo normálne fungovať (dýchanie, obeh krvi, nervový systém ...).
  • Celková fyzická kondícia – táto funkcia porovnáva Vaše zloženie tela tým, že porovnáva telesný tuk a svalovú hmotu.  

OBJEDNAJTE SI SVOJ TERMÍN EŠTE DNES...​

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!