TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Mastné kyseliny omega-3 a omega-6

Esenciálne mastné kyseliny – naše telo ich nedokáže produkovať v dostatočnom množstve. Podporujú rast, zrak a správnu funkciu mozgu

 

Mastné kyseliny omega-3 a omega-6

Názvy „omega-3“ a „omega-6“ sú odvodené od chemickej štruktúry mastnej kyseliny. Existuje niekoľko omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré konzumujeme, nie len jedna. V každej skupine sú esenciálne mastné kyseliny – tie, ktoré by sme mali konzumovať, pretože naše telo ich dokáže produkovať v dostatočnom množstve. V malých dávkach – a v správnej rovnováhe – podporujú esenciálne mastné kyseliny rast, zrak a správnu funkciu mozgu.

Problém je, že naša strava je nevyvážená

Náš príjem potravín je preťažený tukmi omega-6 a neprijímame dostatok tukov omega-3. A pokiaľ je narušená rovnováha, naše zdravie môže trpieť. Nebolo tomu tak vždy – strava, ktorú jedli naši prapredkovia, obsahovala presne ten správny pomer mastných kyselín zo všetkých rastlinných potravín, ktoré konzumovali – ako napríklad zelenina, ovocie, orechy a semená.

Avšak v priebehu posledných zhruba 150 rokov sa naša strava zmenila takým spô- sobom, že teraz konzumujeme približne 15krát viac tukov omega-6 než omega-3, čo spôsobuje vážne narušenie rovnováhy. Najviac k tejto nerovnováhe prispievajú oleje obilného pôvodu – najmä kukuričný olej, ktorý je jedným z najbohatších zdrojov tukov omega-6. Naša strava je preťažená tukmi omega-6, ktoré sú obsiahnuté vo všetkom od vyprážaného jedla, sladkého a slaného pečiva, zemiačikov, šalátových dresingov a sladkostí, zároveň nekonzumujeme dostatok tukov omega-3 – ktoré sú obsiahnuté hlavne v rybách – ale aj v zelenine a orechoch.

Jednoduché zníženie celkového množstva konzumovaných tukov pomôže nastoliť rovnováhu, nakoľko väčšina tučného jedla, ktoré jeme, je hlavným zdrojom tukov omega-6 v potrave. Pokiaľ je to možné, jedzte viac rýb. Ak sa Vám nepodarí zaradiť rybu do svojho jedálnička niekoľkokrát týždenne, môžete zvážiť doplnok stravy v podobe rybieho tuku. 

Zelenina a ovocie majú prirodzene tú správnu rovnováhu mastných kyselín, takže sa snažte zahrnúť ovocie či zeleninu do každého jedla. Ovocie obsahuje tuk prevažne v semenách, takže ovocie s jedlými semenami – napríklad bobuľoviny či kiwi – sú výborným zdrojom týchto zdravých tukov. Popremýšľajte taktiež o orechoch či semenách a dajte si ich k desiate. Sú výbornou náhradou zemiačikov a keksíkov, ktoré sú plné menej zdravých tukov omega-6.

Zdroj: Herbalife - NUTRIČNÝ SPRAVODAJ AUGUST 2014

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!