TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

KOFEÍN A JEHO VPLYV NA ZDRAVIE

Aký je vplyv kofeínu na zdravie? Je rozdiel medzi kofeínom v kolových alebo energetických nápojoch a kofeínom v káve? Koľko kofeínu môže človek denne prijať? Môže sa človek kofeínom predávkovať? Aké sú príznaky? Aké sú alternatívy?

Káva patrí k obľúbeným nápojom, dala by sa definovať ako „spoločenský“ nápoj, ktorý je obklopený množstvom mýtov predovšetkým o zdravotných rizikách.

KOFEÍN

Hlavnou súčasťou kávy je kofeín, alkaloid s psychoaktívnymi vlastnosťami, ktorý ovplyvňuje bdelosť a koncentráciu. V bežnej šálke kávy je 50 – 60 mg kofeínu. Väčšina štúdií, ktorá je s kávou spojená, počíta so 4 – 6 šálkami denne, čo je 200 – 300 mg kofeínu. Okrem stimulačných účinkov pôsobí na tvorbu kyseliny soľnej v žalúdku (a povzbudzuje tak chuť do jedla), na zvýšenie krvného tlaku a srdcovej akcie a tým stimuluje i fyzický výkon. Pôsobenie kofeínu môže byť na rôznych ľudí rôzne, existujú takzvaní pomalí metabolizéri kofeínu, ktorí nie sú schopní kofeín rýchlo odbúrať, a dochádza preto k jeho protrahovanému pôsobeniu.

ROZDIEL MEDZI KÁVOU A KOFEÍNOM V KOLOVÝCH NÁPOJOCH

V káve nie je len kofeín, ale ďalších približne 200 látok, okrem vody aj tuky, sacharidy a bielkoviny, trieslovina, vláknina, minerálne látky, ale predovšetkým látky, ktoré majú antioxidačné účinky (polyfenoly, flavonoidy). Práve tie sú zodpovedné za pozitívne účinky kávy, ktoré boli opísané v posledných rokoch. Pražením kávy nedochádza k úbytku antioxidačne pôsobiacich látok, ale naopak. Pozitívnymi účinkami pravidelnej konzumácie kávy v množstve 4 šálok denne sú napríklad zníženie rizika vzniku diabetu II. typu, zníženie incidencie, prípadne oddialenie nástupu Alzheimerovej choroby, Parkinsonovej choroby, zníženie rizika vzniku niektorých zhubných nádorov. V kolových nápojoch sa nachádza tiež veľké množstvo kofeínu, ktorý je rovnako účinný ako v káve, navyše je jeho pôsobenie potenciované ďalšími stimulačnými látkami (v energetických nápojoch, napr. taurín) a veľkým obsahom cukrov. Práve tie sú zodpovedné za veľký energetický príjem pri konzumácii takých nápojov a riziko vzniku obezity.

PREDÁVKOVANIE A OTRAVA KOFEÍNOM

Vysoké dávky kofeínu (požitie 400 – 500 mg kofeínu naraz) môžu spôsobiť podráždenie, nepokoj, zrýchlenú srdcovú akciu, nespavosť, dehydratáciu, v ťažkom stave kŕče. U niektorých jedincov môže viesť, naopak, k útlmu. Smrteľná dávka zodpovedá 150 – 200 mg kofeínu na kg (čo zodpovedá 15 – 20 g kofeínu, dávke, ktorú nie je možné požiť pri konzumácii kávy).

ALTERNATÍVY

V prípade, že vám káva nechutí, nerobí vám dobre alebo sa ponáhľate, môžete svoj organizmus povzbudiť doplnkami stravy s obsahom kofeínu, ako napr. tablety Thermo Complete, ktoré obsahujú kofeín zo zeleného čaju a yerba mate, guaranové tablety, ktoré obsahujú kofeín z juhoamerickej rastliny Guarana, prípadne šumivý energetický nápoj LiftOff, ktorý takisto obsahuje kofeín z guarany.

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Zdroj: Niečo extra MESAČNÍK HERBALIFE – SLOVENSKÁ REPUBLIKA Máj 2015

Autor: Doc MUDr. Pavel Kohout, Ph.D.

Člen Poradného zboru pre výživu (NAB) Herbalife pre Českú republiku a Slovensko

 

 

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!