TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Kedy je najlepší čas na cvičenie?

Najčastejšia výhovorka, prečo necvičiť, ktorú počujeme, je „nedostatok času“. Na každú výhovorku, prečo nemáte dosť času, existuje celý rad dôvodov, prečo by ste si ho mali nájsť. Deň má 24 hodín a my sme presvedčení, že každý do nich dokáže vtesnať nejaké to cvičenie. Chce to len trochu plánovať. Bude však cvičenie rovnako účinné v každom dennom čase? Ktorý čas si vybrať, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky? Tu je niekoľko rád, ako si vybrať čas, ktorý pre vás bude najlepší, a ako efektívne využívať svoj čas.

Nájdite si svoje „okno optimálneho výkonu“…

Každé telo má iné prirodzené rytmy, ktoré sa vytvárajú na základe zvykov a stereotypov. Niektorí ľudia sú „ranné vtáčatá“, zatiaľ čo iným chvíľu trvá, kým sa naštartujú, bez ohľadu na to, o koľkej išli spať. Čo sa týka fyzickej kondície, domnievame sa, že každé telo má svoj optimálny denný čas, keď podáva najlepšie výkony. Ak chcete absolvovať úspešné cvičenie, je nevyhnutné, aby ste mali energiu a cítili sa dobre. Ak chcete nájsť optimálny čas na cvičenie, niekoľko týždňov sa pozorujte a dávajte si kľúčovú otázku: Kedy cítim, že mám najviac energie? Skoro ráno, pred obedom, uprostred popoludnia alebo neskôr…?

Ste ranné vtáča?

Všeobecne väčšinou odporúčame cvičiť ráno, pretože telo je plne odpočinuté, nervový systém ide na plné obrátky a myseľ je čerstvá. Je logické, že ak sú svaly dobre odpočinuté, budete schopní v posilňovni zabrať trochu viac.

Ak sa považujete za „ranné vtáča“, bude pre vás najlepšie cvičiť skoro ráno, kým vás unaví každodenná činnosť. Ak máte náročný program, zacvičte si skoro ráno, aby vám v tom nemohli zabrániť iné úlohy. Na druhej strane by sme však odporučili, aby ste sa vyvarovali ranného cvičenia, ak vám chvíľu trvá, kým sa naštartujete alebo ak sa v skorých ranných hodinách cítite grogy či ťažkopádne. Vyvarujte sa ďalšieho stresu, ktorý by vám spôsobilo ranné cvičenie, a vyberte si na tréning inú dennú hodinu, keď ste čulejší.

Top tip: I keď ste ranné vtáča, hneď zrána sa niekoľkokrát zhlboka nadýchnite. Keď k tomu pridáte pár ľahkých preťahovacích cvikov na povzbudenie krvného obehu, budete sa cítiť sviežo.

Dávate prednosť popoludňajšiemu cvičeniu?

Ak sa vám často stáva, že sa príliv energie dostaví popoludní, využite ten čas na fyzickú aktivitu! Popoludňajšie cvičenia sú účinné najmä vtedy, ak sa po nich cítite nabití energiou. Vďaka tomu môžete byť po zvyšok dňa produktívnejší a váš mozog môže fungovať lepšie.

Top tip: Ak chcete cvičiť na obed alebo skoro po poludní, odporúčame dať si pred poludním zdravú desiatu. Aby ste vydržali celý deň v pohybe, musíte telu dodávať pohonné látky. Na druhej strane, ak mávate v neskorších popoludňajších hodinách málo energie alebo bývate okolo 17. – 19. hodiny často „uťahaní“, odporúčali by sme vám cvičiť radšej skoro ráno alebo neskoro večer.

Úplne svieži vo večerných hodinách?

Pre „nočné sovy“ je najlepšie nechať si cvičenie až na večerné hodiny. Môže to byť výborný čas na cvičenie, pretože večer sa môžete odreagovať a zbaviť stresu a ešte venovať starostlivosť svojmu telu. Skončiť deň fyzickou aktivitou vám tiež môže pomôcť ku kvalitnejšiemu spánku.

Cvičenie neskoro večer nemusí však byť vždy najlepší nápad. Ak sa cítite vyčerpane, myslíme, že odpočinok bude lepší než tvrdý tréning. Namáhavá fyzická aktivita, keď ste unavení, zvyšuje riziko zranenia a pri cvičení si teda musíte dávať pozor, najmä ak hodláte dvíhať činky. Ak je to jediný denný čas, keď máte na cvičenie čas, tak radšej zvoľte menej náročnú aktivitu, napríklad chôdzu alebo jogu. Intenzívne cvičenie si nechajte na víkendy alebo na čas, keď sa budete cítiť lepšie.

Každý má svoj čas, ktorý je pre neho na cvičenie najvhodnejší. Zvoľte si taký čas, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu telu a životnému štýlu. Venujte cvičeniu vždy svoju plnú pozornosť. Myslieť pri cvičení na obchodné schôdzky alebo plánovať nákup potravín nie je najlepší spôsob, ako využiť svoj čas a energiu. Ak nemáte dosť času, zvoľte kratší cielenejší tréning – jeden vedome urobený pohyb je lepší než dva pohyby urobené nevedomky.

A napokon, vždy zaistite, aby ste mali na zvolenú činnosť dostatok energie.

Na dosiahnutie optimálnych výsledkov dobre doplňujte zásoby a po každom cvičení riadne odpočívajte.

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI?

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!