TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Je VODA postačujúca pri športe? Tipy na doplnenie tekutín pri cvičení.

Približne 60 – 70 % ľudského tela je zložených z vody. Je teda v poriadku povedať, že voda je nevyhnutná na prežitie. Slúži na reguláciu teploty, umožňuje nám dýchať, je kľúčová na trávenie a vylučovanie, pomáha s telesným pohybom a tak by sme mohli pokračovať! 

Je však voda dostačujúca? Alebo potrebujete na udržanie správnej hydratácie športový nápoj?

Športové nápoje vás udržia dobre hydratovaných a dodajú vám energiu, pokiaľ sa zúčastníte na cvičení s vysokou intenzitou dlhšie ako 1 hodinu. Pokiaľ však necvičíte takto intenzívne, je čistá voda úplne v poriadku.

Čo definuje športový nápoj?

Športové nápoje (niekedy nazývané aj elektrolytické alebo izotonické nápoje) sú vyvinuté tak, aby obsahovali správne množstvo sacharidov (5 – 8 g/l) a elektrolytov (ako je sodík a draslík) a udržali tak váš organizmus dobre hydratovaný. Nahrádzajú to, čo telo stratí počas cvičenia.

Vedeli ste, že...

Štúdie ukázali, že už tak málo ako jedno percento dehydratácie môže spôsobiť výrazné zmeny telesnej teploty, zatiaľ čo dve percentá dehydratácie už výrazne znížia vašu výkonnosť! Takže na to, aby ste efektívne fungovali, je nutné udržiavať tekutiny v tele na správnej úrovni.

 

Ostatné nápoje, ktoré obsahujú vysoký podiel sacharidov, zabraňujú rýchlemu vstrebávaniu vody, a preto môžu oddialiť hydratáciu. Pred cvičením nie sú teda vhodné. Takže pokiaľ cvičíte veľmi intenzívne, zvoľte športový nápoj.

Keď však takto intenzívne necvičíte a pijete tieto nápoje v rámci vášho každodenného pitného režimu, môžete nakoniec zaznamenať nárast hmotnosti kvôli vyššiemu príjmu sacharidov.

Pokiaľ nemáte radi chuť čistej vody, pridajte do nej plátok citróna, pomaranča alebo byľku mäty. Dodáte jej tak chuť bez pridania kalórií, ktoré by ste získali použitím ovocnej šťavy.

 

Zdroj: NUTRIČNÝ SPRAVODAJ – Herbalife – Novenber 2015

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI?

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!