TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

DNA, DIÉTA A SÚVISLOSTI.

Dna – nazýva sa aj choroba kráľov, ktorých často budila nadránom zo spánku krutými bolesťami kĺbov, typicky palca na nohe. Toto ochorenie je spôsobené poruchou metabolizmu purínov, ktoré sa nachádzajú predovšetkým v červenom mäse, vnútornostiach, súvisí však predovšetkým s nestriedmosťou v jedle, konzumáciou alkoholu a vysokou energetickou hodnotou potravy. Preto sa tiež veľmi často vyskytovala u kráľov, obéznych v rámci metabolického syndrómu.

Doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D.

Člen Poradného zboru pre výživu (NAB) Herbalife pre Českú republiku a Slovensko

Konečným produktom metabolizmu purínov je kyselina močová, ktorej sa telo zbavuje tak, že ju vylučuje močom. Pokiaľ dochádza k zvýšeniu hladiny kyseliny močovej, veľmi často v súvislosti s nadváhou a obezitou, najprv nemusí mať postihnutý žiadne problémy. Kryštáliky kyseliny močovej sa však v tom čase môžu usadzovať v obličkách, kĺboch, prípadne i v ďalších miestach tela.

Dna sa môže prejavovať buď ako dnový záchvat, čo je krutá bolesť kĺbov, typicky palca na nohe (podľa toho sa volá tiež podagra), ktorá vzniká typicky ráno pred rozodnením. Dna však poškodzuje všetky kĺby i v obdobiach, keď pacient nemá riadne ťažkosti, vedie k ich deformácii, čo je viditeľné predovšetkým na kĺboch rúk a nôh.

Kryštáliky kyseliny močovej sa môžu usadzovať i v podkoží, typicky na lakťoch, na ušných lalôčikoch – tzv. dnové tofy, ktoré nebolia a okrem vzhľadu pacienta nijako nepoškodzujú. Najviac poškodené sú však obličky, keď kryštáliky kyseliny močovej môžu tvoriť močové kamene, usadzujú sa teda v obličkách a vedú k poruche činnosti obličiek, prípadne k ich zlyhaniu.

Zvýšená hladina kyseliny močovej (hyperurikémia) so všetkými vyššie spôsobenými rizikami je súčasťou metabolického syndrómu (patria k nemu tiež vysoká hladina cholesterolu a krvných tukov, inzulínová rezistencia alebo cukrovka, vysoký krvný tlak, obezita), ktoré následne vedú k ateroskleróze a jej ďalším prejavom, ako je ischemická choroba srdca, zúženie tepien dolných končatín, prípadne mozgovej mŕtvici. Vysoká hladina kyseliny močovej môže nastať tiež pri nádorových ochoreniach (zvlášť pri leukémiách), po chemoterapii, prípadne pri rýchlom chudnutí.

Najdôležitejšie sú preventívne opatrenia – teda udržiavať optimálnu hmotnosť, upraviť diétu tak, aby množstvo energie a bielkovín zodpovedalo cieľom a fyzickej aktivite pacienta. Dôležitý je dostatok tekutín tak, aby mohla byť kyselina močová vylúčená močom. Pozor, pri rýchlej redukcii hmotnosti môže dôjsť k zvýšeniu hladiny kyseliny močovej, tu je dostatočná hydratácia zvlášť dôležitá.

Zvýšenú hladinu kyseliny močovej by mal kontrolovať lekár, a ak je to nutné, predpísať prechodne alebo trvalo lieky, ktoré vstupujú do metabolizmu purínov. Úprava diétneho režimu a úprava hmotnosti však veľmi často vedie k zníženiu hladiny kyseliny močovej a možnosti lieky vysadiť.

Zdroj: Február 2016 Niečo extra MESAČNÍK HERBALIFE – SLOVENSKÁ REPUBLIKA

 

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI!

STAČÍ UŽ LEN JEDEN KROK.

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!