TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Dajte si pozor na prázdne kalórie!

Keby sme boli lovci, hľadajúci potravu v prírode, naše telá by nám potrebovali nejako signalizovať, že sme objavili niečo užitočné.

Vďaka prírode a biológii je náš mozog naprogramovaný tak, aby oceňoval tri základné chute: sladkú – bezpečný zdroj energie, tučnú – hutný zdroj kalórií a slanú – tekutina fungujúca ako konzervant. 

Kedykoľvek sme sa s týmito chuťami stretli, neurotransmitery v mozgu nám pomáhali zapamätať si, že takéto jedlo je dobrou voľbou. Príroda nám týmito signálmi pomáhala vybrať si jedlo, ktoré je najprospešnejšie pre naše zdravie, jedlo, ktoré je výživné. Problém však nastáva v dnešnej dobe, keď tieto signály v našom mozgu pretrvávajú, ale potraviny, pri ktorých sa prenášajú, sú všetkým možným, len nie zdrojom dobrej výživy.

Špecialistov na potravinársku výrobu veľmi zaujala skutočnosť, že náš mozog výrazne reaguje na konkrétne chute, a tak začali bežné potraviny upravovať. Vysali z nich vodu, vlákninu a živiny a nahradili ich prísadami ako kukuričný sirup, glutaman, umelé sladidlá, farbivá a arómy. Takéto jedlá neprirodzene stimulujú naše chuťové poháriky, majú iba minimálnu, ak vôbec nejakú, výživovú hodnotu a nepekne sa zahrávajú s naším mozgom. Stimulujú centrá rozkoše a odmeny v mozgu, pretože sú vedecky navrhnuté tak, aby povzbudzovali naše chuťové poháriky, aby nás nútili k väčšej spotrebe. Moderné technológie jednoducho zbavili potraviny výživnosti a naučili nás živiť sa prázdnymi kalóriami.

Prázdne kalórie

Prázdne kalórie sú súčasťou potravín, ktoré majú veľmi vysoký energetický obsah (t.j. obsahujú veľké množstvo kalórií), ale organizmu neposkytujú takmer žiadne hodnotné, využiteľné výživné látky. Typickým príkladom sú spracované sacharidy, niektoré tuky a alkohol. Tieto potraviny majú rovnaký obsah energie ako každá iná kalória, ale chýba im veľa dôležitých živín, ako sú vitamíny, minerály, antioxidanty, aminokyseliny alebo vláknina. Ak konzumujeme takéto potraviny, organizmus si nevie poradiť s rýchlym prísunom veľkého množstva energie a ak veľmi intenzívne a veľa nešportujeme alebo nevykonávame ťažkú fyzickú prácu, a väčšinu dňa trávime sedením za počítačom alebo šoférovaním v aute, všetko končí jednoducho – priberaním.

Potraviny s vysokým obsahom cukru

Najčastejšie prijímame prázdne kalórie v potravinách obsahujúcich biely cukor, ako sú koláče, šišky, sušienky, cukrovinky, zmrzlina, želé a iné potraviny s pridanými cukrami. Faktom je, že cukor ľudské telo potrebuje len v malých dávkach, aj keď určite poznáte situáciu, keď si otvoríte balíček sušienok a neviete prestať, až kým ho celý nezjete. Prečo sa neviete zastaviť? Dôvod je jednoduchý. Hoci skonzumujete celú kopu kalórií, vášmu telu stále chýba výživa, a tak nemôže dôjsť k nasýteniu, nemôžete sa zastaviť v jedení. Obmedziť by ste mali aj jedenie výrobkov z rafinovaných obilnín, ako sú biely chlieb alebo biela ryža. Nahraďte ich celozrnnými variantmi. Ďalšie potraviny s prázdnymi kalóriami sú aj pizza, limonády, sladené nápoje, energetické nápoje, komerčne spracované ovocné džúsy, mastné mäsové pokrmy ako klobásy, slanina či rebierka. Zďaleka sa vyhnite aj fastfoodom, ktoré sú synonymom prázdnych kalórií.

Pozor aj na alkoholické nápoje

Obmedziť by ste mali aj príjem alkoholických nápojov. Tie sú totiž prázdnymi kalóriami priam preplnené. Hroznová šťava síce obsahuje látky OPC (oligomérny proanthocyanidín – skupina látok posilňujúca iminutu a celý organizmus), niektoré vína zase vitamín C a pivo vitamín B, no ich množstvo je zanedbateľné v porovnaní s prázdnymi kalóriami. Alkohol totiž obsahuje takmer dvojnásobok kalórií, ako napríklad bielkoviny. V neprospech alkoholu hovorí aj fakt, že kalórie, ktoré telo z neho príjme, sa premieňajú na tuk. Vysoký príjem kalórií zaťažuje pečeň a spôsobuje viditeľné tukové zásoby.

Zdroj: http://zdravie.cvicte.sk/…/dajte-si-pozor-na-prazdne-kalorie

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI!

STAČÍ UŽ LEN JEDEN KROK.

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!