TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Čo sú potravinové doplnky?

Potravinový doplnok (doplnok stravy) je podľa zákona (vyhláška ministerstva zdravotníctva 225/2008 Zb., ktorou sa stanovujú požiadavky na doplnky stravy a obohacovanie potravín) definovaný ako potravina, ktorej cieľom je dopĺňať bežnú stravu a ktorá je koncentrovaným zdrojom vitamínov a minerálnych látok alebo ďalších látok s nutričným alebo fyziologickým účinkom, ktoré sa nachádzajú v potravine samostatne alebo v kombinácii, určené na priamu spotrebu v malých odmeraných množstvách. 

Patrí do kategórie potravín, aj keď v mnohých prípadoch vyzerá ako liek, liečivý prípravok, na trh sa však uvádza iným spôsobom, nie po schválení Štátnym ústavom kontroly liečiv (SÚKL), ale po oznámení (notifikačná povinnosť) Ministerstvu zdravotníctva Slovenskej republiky. Účinky, ktoré výrobca deklaruje na etiketách či v reklame, musí byť schopný vždy dokázať. Zdravotnými tvrdeniami (a ich pravdivosťou), ktoré sú deklarované na obaloch, sa zaoberá (a rozhoduje o ich povolení) aj Európska spoločnosť pre bezpečnosť potravín (EFSA – European Food Safety Authority), ktorá tým napĺňa Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady Európy (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach pri označovaní potravín.

Strava by mala byť zostavená tak, aby zabezpečila človeku prísun všetkých základných živín (makronutrientov), vody, minerálov a mikronutrientov (vitamínov a stopových prvkov) v závislosti od jeho potrieb a fyzickej aktivity. Zároveň by si mal udržať ideálnu hmotnosť alebo ju pomocou diétnych opatrení a fyzickej aktivity dosiahnuť.

Potreby organizmu je možné zaistiť pestrou stravou, pokiaľ je správne zostavená. Problémom býva v súčasnosti strava, ktorá obsahuje prebytok energie vo forme nasýtených tukov a jednoduchých cukrov a zároveň v nej chýbajú niektoré dôležité zložky, ako napríklad vyvážený pomer omega-3 a omega-6 polynenasýtených mastných kyselín, vláknina v dostatočnom množstve, vitamíny a zodpovedajúce množstvá vápnika. Aj v prípade, keď je nutné redukovať telesnú hmotnosť pri zachovaní dostatočného množstva bielkovín v strave, sa dostávame do situácie, keď je veľmi problematické takúto diétu zostaviť a dodržiavať.

Jedným z možných riešení je využitie doplnkov stravy a to buď kompletných, ktoré obsahujú živiny v odporučenom pomere, alebo doplnkov stravy s určitými chýbajúcimi zložkami stravy, ako sú napríklad antioxidačné vitamíny, vláknina, omega-3 mastné kyseliny, proteínové tyčinky obsahujúce kvalitnú rastlinnú bielkovinu bez pridanej energie a cholesterolu. Pomocou týchto doplnkov stravy je možné doplniť diétu tak, aby nebola pre daného jedinca deficitná, prípadne, aby neobsahovala nadbytočné množstvo energie. V prípade športovej medicíny v závislosti od stupňa športovej aktivity, jej dĺžky a fyzickej kondície nie je možné zaobísť sa bez špeciálnych doplnkov stravy, či už v priebehu športového výkonu, alebo pri regenerácii po výkone, keď je nutné doplniť zásoby glykogénu a obnoviť bielkoviny svalovej hmoty.

Zdroj: Niečo extra - Herbalife – Novenber 2015

Autor: Doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D. Člen Poradného zboru pre výživu (NAB) Herbalife pre Českú republiku a Slovensko

 

Jeden príklad skvelého potravinového doplnku

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI?

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!