TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

BIELKOVINY. Čo je dôležité vedieť!

ČO SÚ TO BIELKOVINY?

Bielkovina je základná zložka každej bunky tela, makroživina vyrobená z 22 “stavebných blokov” nazývaných aminokyseliny, spojených tak, že tvoria štruktúru bielkoviny. Bielkoviny majú v tele niekoľko funkcií, napríklad prispievajú k rastu svalovej hmoty a k udržiavaniu svalstva a zdravých kostí. Všetky tieto funkcie sú veľmi dôležité na to, aby mohlo vaše telo čo najlepšie fungovať, takže primerané množstvo bielkovín v každodennej strave vám pomôže udržať si zdravie.

MÁM DOSTATOK BIELKOVÍN?

Ak nespĺňa váš príjem bielkovín vaše nutričné potreby, bude pre vás asi ťažšie udržať si vyvážené stravovanie a dosiahnuť svoje ciele. Preto filozofia výživy spoločnosti Herbalife odporúča až 30 % denného príjmu kalórií z bielkovín. Počas cvičenia si vaše telo pýta vyšší príjem kvalitných bielkovín, aby si mohlo vybudovať a udržať svalstvo a aby uľahčilo regeneráciu, takže si dajte pozor na to, aby ste si náležite prispôsobili svoje bielkovinové potreby a jedli viac bielkovín, ak ste veľmi aktívny alebo ak chcete získať svalovú hmotu. Napríklad aktívny muž, ktorý konzumuje 2 000 kcal za deň a chce si vybudovať svaly, by mal prijať v strave 150g bielkovín denne. Žena, ktorá si chce strážiť váhu a konzumuje 1 000 kcal denne, by mala prijať 52-105g bielkovín denne.

TAKŽE ČO BY SOM MAL JESŤ?

Ideálne kombináciu živočíšnych a rastlinných zdrojov bielkovín každý deň. Sója je jedným z najlepších rastlinných zdrojov bielkovín, keďže ide o “úplnú” bielkovinu, ktorá poskytuje primeraný podiel všetkých dôležitých aminokyselín. Ďalšie zdroje rastlinných bielkovín ako orechy, semienka a šošovica (ktorá má tiež nízky obsah tuku, žiaden cholesterol a je zdrojom vlákniny) nie sú “úplné bielkoviny”, takže skúste kombinovať rôzne rastlinné bielkoviny, aby ste dosiahli lepší podiel všetkých 9 základných aminokyselín. Čo sa týka živočíšnych bielkovín, kvalitnými zdrojmi sú chudé biele mäso, ryby, hydina, vajcia a mliečne produkty s nízkym obsahom tuku, ktoré majú aj ďalšiu výhodu v podobe železa, zinku a vitamínov B. Pre viac informácií o výpočte vašej osobnej potreby bielkovín nás kontaktujte.

 

PRAKTICKÉ PROTEÍNOVÉ DESIATY/OLOVRANTY

Okrem toho, že poskytujú telu ďalšiu energiu a živiny, pomáhajú zdravé desiaty/olovranty tiež zabrániť hladu medzi hlavnými jedlami. Záchvaty hladu sú bežnou príčinou, ktorá zvádza k výberu nezdravého jedla. Ak si chcete udržať vysokú motiváciu, vymeňte jedlá s nízkou výživovou hodnotou za zdravé desiaty/olovranty s kontrolovaným obsahom kalórií.
Čo sa týka výberu, vyberajte si také desiaty/olovranty, ktoré prispejú k vašej vyváženej výžive - takej, ktorá sa skladá z 30 % bielkovín, 30 % tukov a 40 % uhľohydrátov - a také, ktoré majú kontrolovaný počet kalórií, aby ste mohli stále ísť za svojimi cieľmi.

Desiaty/olovranty s vysokým obsahom bielkovín sú dobrou voľbou, ktorá vám pomôže doplniť energiu po cvičení, a tiež sú dobré pre tých, ktorí si chcú vyformovať postavu, pretože bielkoviny prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty.

Na rozdiel od toho, čo si ľudia bežne myslia, môžu malé jedlá medzi hlavnými jedlami pomôcť pri chudnutí. Výskumy ukazujú, že jedno alebo viaceré malé jedlá (desiaty/olovranty) skonzumované počas dňa okrem hlavných jedál nezvyšujú celkový príjem kalórií, pretože často spôsobujú to, že ľudia jedia menšie porcie hlavných jedál*.

* Bellisle, F. (2014). Meals and snacking, diet quality and energy balance. (Hlavné jedlá a ľahké jedlá, kvalita stravy a rovnováha energie). Journal of Physiology & Behaviour (Časopis o fyziológii a správaní): 2014 júl;134:38:43
**Stroebele, N., Ogden, L.G., Hill, J.O. (2009). Do calorie-controlled portion sizes of snacks reduce energy intake.
(Porcie ľahkých jedál s kontrolovaným počtom kalórií znižujú príjem energie). Appetite (Apetít); 52:793-796

KTORÝ TYP BIELKOVÍN JE TEN NAJLEPŠÍ?

Keďže existuje toľko rôznych druhov bielkovín, ktoré sú dostupné z rôznych zdrojov, tabuľka nižšie je užitočným návodom k tomu, aké typy bielkovín sú tie najkvalitnejšie.


Spoločnosť Herbalife používa tie najkvalitnejšie bielkoviny vo všetkých produktoch, aby vám pomohli dosiahnuť odporúčané množstvo prijímu 30 % vášho denného príjmu kalórií z bielkovín.

Pre viac informácií o možnostiach zdravej výživy a produktoch Herbalife nás kontaktujte.

 

Hodnotenie kvality bielkovín a použitie PDCAAS sú zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO).
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), 2007. Protein and Amino Acid Requirements in Human Nutrition (Potreba bielkovín a aminokyselín vo výžive ľudí). Spoločná správa konzultácie odborníkov WHO/FAO/UNU.

Zdroj: HERBALIFE Produktová brožúra - jeseň 2015

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI?

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!