TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Behávate a nechudnete?

Správna pulzová frekvencia vám pomôže schudnúť. 

Skúste si ju vypočítať podľa vzorca, ktorý nájdete v tomto článku. 

 

Ak pravidelne cvičíte, zdravo sa stravujete a s vašou hmotnosťou ste stále nespokojní, možno je za tým všetkým vaša pulzová frekvencia.

Tá ukazuje na efektivitu nášho srdcového svalu a cievneho systému. Pri jej správnej hodnote bude vaše telo lepšie spaľovať tuky, efektívnejšie pracovať a vy sa tak môžete rýchlejšie prepracovať k vysnívanej postave.

Pokojová pulzová frekvencia

Pulzová frekvencia je počet tepov srdca za minútu. Jej hodnoty sa u dospelého človeka pohybujú medzi 70 až 80 pulzmi za minútu v pokojovom stave. Pri športovom výkone sa vaša pulzová frekvencia o dosť zvýši, no pri trénovaných športovcoch je toto zvyšovanie plynulejšie a návrat do pokojových hodnôt rýchlejších.

Výpočet maximálnej pulzovej frekvencie

Maximálna pulzová frekvencia zodpovedá maximálnej intenzite, ktorú je organizmus schopný pri fyzickej záťaži dosiahnuť a krátkodobo i udržať. Táto hodnota je ovplyvnená najmä vekom a kondíciou a preto je veľmi individuálna. Pre zistenie optimálnej frekvencie pri spaľovaní tukov, musíte zistiť hodnotu vašej maximálnej pulzovej frekvencie: 214 - (0,8 x vek) u mužov a 209 - (0,9 x vek) u žien.

Ak chcete presnejší výsledok, ktorý bude brať ohľad aj na iné faktory ako váš vek, môžete si túto hodnotu vypočítať pri tréningu s meračom pulzovej frekvencie alebo na bežeckom páse pod dohľadom odborníka.

Optimálna pulzová frekvencia

Optimálna pulzová frekvencia, pri ktorej bude vaše telo spaľovať najviac tukov je v rozmedzí od 55 - 65% z maximálnej pulzovej frekvencie. Najlepší spôsob ako si dokážete pulzovú frekvenciu kontrolovať počas športu je zakúpiť si pulzomer.

 

Ideálne je nájsť taký pulzomer, ktorý dokáže komunikovať cez bluetooth priamo s vaším smartphonom a zaznamenávať údaje počas celého behu. Napr. tento Potom si viete pozrieť vaše presné štatistiky a sami uvidíte v akom tempe ste behali. Ja osobne používam aplikáciu Runtastic a mám nastavené hlásenie aktuálnych hodnôt každých 5 minút. Aj vďaka tomu si viem prispôsobovať svoje temto behu. Nie vždy sa to ale podarí. 

Mne sa pri dnešnom rannom behu podarilo udržať v optimálnej tepovej frekvencii približne polovicu času. Viď obrázok.

 

Dôležitým poznatkom na záver je, že pri pulzovej frekvencii by ste ako trénovaný začiatočník, pri strednej a dlhodobej záťaži nemali presiahnuť 80 percent vašej optimálnej pulzovej frekvencie. Nielen že tak vaše telo už nespaľuje tuky, ale energiu získava napríklad aj zo svalov, čo určite nechcete.

 

 

Zdroj: http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1792976_spravna-pulzova-frekvencia-vam-pomoze-schudnut

 

AJ JA CHCEM SCHUDNÚŤ!

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!