TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Ako urýchliť spaľovanie tukov?

PREKONAJTE SVOJU POHODLNOSŤ...

V našom uponáhľanom živote by sme chceli "rýchle riešenia" na dosiahnutie svojich cieľov v oblasti zdravia a dobrej kondície. Ak si však vyhradíte čas,aby ste si vopred naplánovali svoje pravidelné aktivity v oblasti fitnes, môžete dosiahnuť lepšie výsledky a pomôžete si k tomu, aby ste tuk spaľovali rýchlejšie.

Ako rýchlostný športovec som nikdy nebola fanúšikom akéhokoľvek vytrvalostného cvičenia - predstava chôdze alebo behu dlhšieho ako 60 minút mi pripadala ako mučenie! Po deťoch som si však uvedomila, že občasné dlhšietrvajúce cvičenie prináša skvelé výsledky. Nielenže bolo dobré pre moju postavu, ale tiež som si pritom vyčistila hlavu. Teraz sa už na svoje predĺžené tréningové dni teším. Moja kardiovaskulárna výkonnosť sa nesmierne zlepšila a cítim zmeny, aj pokiaľ cvičím kratšie cvičebné celky.

Existuje toľko možností, ako spaľovať tuky, chudnúť a posiľovať. Vyžaduje to iba ochotu prekonať prirodzenú pohodlnosť.

 

VYHRAĎTE SI ČAS NA VYTRVALOSTNÝ TRÉNING

Pokúste sa vyhradiť si čas aspoň raz týždenne na dlhšie trvajúce kardio cvičenie, pri ktorom budete udržiavať 6/10 (resp 60% vašej maximálnej tepovej frekvencie). Beh, chôdza alebo byciklovanie v pohodlnom tempe trvajúce dlhší časový úsek je skvelým spôsobom ako zaistiť, aby vaše telo spaľovalo tuk. Telo používa tuk ako zdroj energie po väčšinu času takéhoto dlhšie trvajúceho cvičenia a keď  začnete zvyšovať úsilie a intenzitu cvičenia, tak telo začne spaľovať ako energiu zásobné sacharidy.

ROBTE AJ INTERVALOVÝ TRÉNING

Som veľkým fanúšikom intervalového tréningu kvôli efektu spaľovania tukov, ktorý trvá dokonca aj po skončení cvičenia. Počas intervalového tréningu vysokej intenzity využíva telo ako zdroj energie sacharidy a na regeneráciu spaľuje a využíva tuky. Interalový tréning zaberie menej času a už po 30 minútach cvičenia má neuveriteľné výsledky, pokiaľ ide o spaľovanie. Preto sa pokúste trénovať týmto spôsobom aspoň dvakrát týždenne.

POSIĽNOVACÍ TRÉNING

Vybudovanie svalovej hmoty pomáha telu spaľovať viac kalórií, i pokiaľ je v pokoji. Pretože udržiavanie svalovej hmoty vyžaduje viac kalórií než udržiavanie tukovej hmoty, vybudovanie svalovej hmoty vám zaistí, že telo bude dlhodobo lepšie spaľovať tuk. Posiľnovacie cvičenie tiež núti telo, aby regenerovalo, tým sa účinky zdvojnásobujú a vy spaľujete tuky ešte dlho potom ako odídete z telocvične!

KVALITNÁ STRAVA

Jedlo, ktoré konzumujete ako zdroj energie pre vaše telo, má priamy vplyv na výsledky, ktoré na sebe vidíte. Na každý deň si pripravte stravu, v ktorej budú vyvážené sacharidy, zdravé tuky a bielkoviny. Pre maximálne výsledky konzumujte bielkoviny hneď 30 minút po skončení cvičenia (najmä pri vytrvalostných dňoch) a dajte si po cvičení menšie množstvo sacharidov, aby ste napomohli vrátiť svalom glykogén.

NÁJDITE SI ČAS NA ODPOČINOK

Odpočinok umožňuje telu prispôsobiť sa požiadavkám, ktoré sa naň kladú. Ak tvrdo trénujete päť dní v týždni, dva dni odpočinku umožnia vášmu telu zotavenie a regeneráciu. Je toľko spôsobov ako prinútiť svoje telo na adaptáciu a zlepšenie. Verím, že vyvážene pravidelné cvičenie a výživový plán vám pomôžu, aby vaše telo v dlhodobom horizonte spaľovalo tuky efektívnejšie. Kľúčom k úspechu je pravidelnosť, preto si pre svoje aktivity vyhraďte päť dní v týždni. Pokiaľ pre vás nie je reálne cvičiť päť dní v týždni, nezabudnite na moje obľúbené úslovie: " Aby ste dosiahli výsledky, je lepšie robiť niečo, ako NIČ."

 

Autor: Samantha Clayton, AFAA, ISSA. Samantha je riaditeľkou oddelenia vzdelávania v oblasti fitnes v spoločnosti Herbalife.

 

AJ JA CHCEM SCHUDNÚŤ!

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!