TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Ako schudnúť po Vianociach ? ? ? 10 tipov ako rýchlo schudnúť

Ako schudnúť po Vianociach?  Úprava jedálnička, obmedzenie cukrov a tukov, pravidelné cvičenie - to je ten najlepší recept, ako začať zhadzovať vianočné kilá.


Nový rok je tu, a vy premýšľate, ako sa zbaviť kíl, ktoré ste nabrali počas vianočných sviatkov? Možno ste si pri novoročnom prípitku dali predsavzatie, že sa pokúsite v novom roku schudnúť. To je napokon jedno z vôbec najčastejších predsavzatí, aké si ľudia do nového roku dávajú. ( tiež zdravie, čo samozrejme s nadvahpu súvisí a peniaze) Pripravili sme pre vás 10 tipov, ako schudnúť nielen vianočné kilá. Pozrite sa na ne!

 

Typické slovenské vianoce zahŕňajú okrem iného aj veľa kalorického jedla. Či už to je zemiakový šalát s majonézou, vyprážaný kapor alebo rezeň, hus alebo kačica s knedľou a kapustou na Štefana, veľa cukroviniek atď. Len málokto z nás si to dokáže odpustiť - veď vianoce sú len raz za rok a je to najlepší čas prestať sa naháňať, stresovať a hodiť všetky bežné starosti za hlavu.

Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí teraz hľadajú nejakú dobrú radu, ako schudnúť po Vianociach, pripravili sme pre vás niekoľko zaručených rád, ako rýchlo a efektívne zhodiť prebytočné kilá. Nasledujúce odporúčania zahŕňajú jednouché tipy, ako dostať svoju váhu zase späť pod kontrolu. Ak sa budete týmito dobručeniami riadiť, uvidíte, že sa vám podarí znížiť svoju váhu a viesť zdravší život.

Tip 1: Dostatočný príjem vlákniny

Medzi potraviny s vysokým obsahom vlákniny patria predovšetkým fazuľa, listová zelenina, čerstvé ovocie, čerstvá zelenina, celozrnné obilniny a pečivo, cestoviny z celozrnnej múky (predovšetkým jačmeň, raž, proso, kukurica), hnedá ryža. Vláknina napomáha rýchlejšiemu priechodu prijatej potravy tráviacim traktom. Časť vlákniny tiež ľahko absorbuje vodu. Jedlo s obsahom vlákniny vám teda zaplní žalúdok a dodá pocit sýtosti aj bez toho, že by obsahovalo veľké množstvo kalórií.

Tip 2: Obmedzte rafinované cukry

Sem patrí predovšetkým klasický "biely" cukor, ale aj hnedý cukor a ďalšie. Mnoho potravín, ako sú koláče, biele pečivo, sušienky, čokoláda, sladené malinovky, džúsy, džemy, všeobecne akékoľvek "potraviny so sladkou chuťou" obsahuje veľké množstvo cukrov. To znamená aj veľké množstvo kalórií a pritom len malú alebo dokonca vôbec žiadnu výživnú hodnotu. Obmedzenie cukrov pritom nemusí byť nijako extra radikálne. Pre efektívne chudnutie a znižovanie váhy stačí aj len niekoľko malých zmien. Obmedziť sladené nápoje (malinovky typu Coca-Cola, konzervované džúsy s pridaným cukrom, sladké sirupy a pod.). Namiesto cukru si do čaju dávať treba prírodný med. Miesto sladkých sušienok si dopriať kúsok kvalitnej čokolády (s vysokým obsahom kakaa) a pod. Aj malé zmeny majú veľký vplyv na vašu váhu.
 

Tip 3: Každý deň čerstvá zelenina

Pravidelná konzumácia zeleniny, a predovšetkým potom listovej zeleniny je základom úspešného chudnutia. Listová zelenina obsahuje veľký podiel vlákniny a tiež vitamíny. Súčasne ale len málo kalórií. Zeleninový šalát vám spoľahlivo zaplní žalúdok, dopraje vám pocit sýtosti a pritom vám pomáha znižovať váhu. Najmenej jedno jedlo denne (ideálne potom obed alebo večera) by mala byť čerstvá zelenina.
A nie je to len hlavné jedlo - zelenina je vhodný doplnok, ako rýchla desiata alebo olovrant. Namiesto toho, aby ste medzi jednotlivými hlavnými jedlami dopriali nejaké sladké tyčinky, kúsok toho alebo onoho - dajte si pár kúskov zeleniny. Pri chudnutí je vhodné jesť najmenej 5 jedál denne. Raňajky, obed a večeru a okrem toho ešte desiatu medzi raňajkami a obedom a olovrant medzi obedom a večerou. Cieľom je dopriať vášmu telu pravidelný prísun energie po malých dávkach.

Tip 4: Obmedzte živočíšne tuky a tučné jedlá

Tuky - ako asi každý vie - sú jednou z hlavných príčin nadmernej váhy a obezity. Tuky obsahujú najvyššie množstvo kalórií zo všetkých potravín. Len pre predstavu, jeden kilogram živočíšneho tuku (napr. Bravčová masť) obsahuje približne rovnaké množstvo kalórií ako 40 kíl surovej brokolice.
Podobe ako u cukrov, aj u tukov platí, že sa počíta akákoľvek i sebemenšia zmena. Nemusíte hneď striktne vylúčiť všetky tuky zo svojho jedálnička. Môžete na to ísť cestou postupného nahrádzania tukov a tučných jedál inými alternatívami. Jedlo, ktoré by ste bežne pripravili na oleji na panvici sa určite dá pripraviť aj bez tuku, dusením, varením alebo pečením.

Tip 5: čerstvé potraviny sú "nad zlato"

Pokiaľ je to možné, vyhýbajte sa všetkým konzervovaným potravinám. Jedlo pripravené z čerstvých surovín má úplne iné výživové vlastnosti než konzervovaná potravina. Určite viete, čo všetko sa do konzervovaných potravín pridáva. Veľa rôznych chemických látok, aditív a v neposlednom rade často aj veľké množstvo cukrov a soli. Čerstvé potraviny nie sú dobré len pre vašu váhu, ale všeobecne pre zdravý život.
 

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI?

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

 

Tip 6: Strážte si množstvo soli

Ako už bolo spomenuté v predchádzajúcom tipe, ako schudnúť po Vianociach, soľ je nepriateľom vašej váhy. Veľké množstvo soli v jedle spôsobuje zadržiavanie vody v tele. A to vôbec k životu nepotrebujete. Instantné potraviny, konzervované potraviny, údeniny atď., Všetky tieto potraviny obsahujú veľa soli. A to už nespomíname také "lahôdky" ako sú slané arašidy, zemiakové lupienky, tyčinky atď. Keď sa spočítajú všetky tieto potraviny, ktoré väčšina z nás bežne konzumuje každý deň, zistíme, že v potravinách prijmeme aj dvoj alebo trojnásobné množstvo soli, ako je optimálne množstvo. To znamená, zamerajte sa na to, aby vaše jedlo neobsahovalo viac soli, ako je nevyhnutné.

Tip 7: Vyvážený jedálny lístok = zdravý život

Zabudnite na všetky drastické redukčné diéty, ktoré vám vnucujú hladovania alebo nejaký veľmi obmedzený jedálny lístok. Ľudské telo pre správne fungovanie potrebuje vyváženú stravu. Dostatočný prísun všetkých minerálov, vitamínov, bielkovín a aj zdravých tukov. Nie je nič horšie ako jednostranne zameraná diéta. Síce po nej môžu ísť kilá rýchlo dole, ale nie je to nič trvalého. Zvyknite si radšej na pestrý a zdravý jedálniček, kde majú všetky zložky zdravej stravy svoje miesto. Uvidíte, že sa vám vaše telo za takú "rozumnú diétu" odvďačí. Zdravý "sedliacky" rozum je vo výsledku tá najlepšia metóda ako schudnúť.

Tip 8: Po alkohole sa určite nechudne

Alkohol by ste mali úplne vypustiť alebo aspoň obmedziť na absolútne minimum. Nielen, že to je vyložená kalorická bomba, alkohol má aj ďalšie negatívne účinky. Pravidelná konzumácia alkoholu spôsobuje zadržiavanie vody v tele - vaša tvár, ruky, brucho je potom "napuchnuté / oduté". Niektoré alkoholické nápoje - typicky napríklad rôzne koktaily - obsahujú veľa kalórií a zároveň nemajú žiadnu výživnú hodnotu. Sú to len prázdne kalórie. Počas konzumácie alkoholu sa zvyšuje chuť do jedla a to potom vedie ku konzumácii rôznych nezdravých "pochúťok".
Jeden pohár červeného vína, malé pivo na obed, to je optimálne množstvo alkoholu. Čokoľvek navyše by ste si mali veľmi dobre rozmyslieť.

 

Tip 9: Cvičenie a pravidelný pohyb

Schudnúť sa dá aj bez cvičenia. Na tom nie je nič zložité. Celé chudnutie veľmi zjednodušene spočíva v tom, že musíte prijať menej energie ako spotrebujete. Takže nie je nevyhnutne nutné cvičiť, ale veľa to pomáha. Pri cvičení vydáte viac energie čo znamená, že sa nemusíte až toľko obmedzovať v jedle. Pri pravidelnom cvičení sa mení pomer svalov atukov v tele. To možno nie je vaším cieľom, ale mali by ste si uvedomiť, že svalové tkanivo spotrebuje oveľa viac energie ako tukové. A to, aj keď nič nerobíte. ( tzv. Bazálny metabolizmus) Ak sa necítite na cvičenie niekde v posilňovni alebo vo fitness centre, skúste to inak.
Pre naštartovanie chudnutia - a nielen po vianociach - vám pomôžu aj pravidelné dlhé prechádzky. Alebo napríklad i len to, že namiesto jazdy autobusom alebo električkou, sa prejdete kúsok pešo. Alebo keď namiesto výťahu pôjdete radšej tých niekoľko poschodí pešo.

Tip 10: Verte si

Toto je veľmi dôležité - ak si nebudete sami veriť, vaša snaha schudnúť je vopred stratená. Nedávajte si nereálne ciele. Schudnúť sa nedá za deň alebo za týždeň. Nepremýšľajte o tom, ako rýchlo schudnúť dvadsať kíl. Pokúste sa v nasledujúcich dvoch týždňoch schudnúť o 1 - 2 kilá. K tomu by vám malo stačiť len pár úprav jedálnička, alebo trocha fyzickej aktivity navyše. Ak sa vám podarí tento prvý krok, dajte si ďalší cieľ. Ďalšie dve kilá a potom ďalšie. Uvidíte, že každý splnený cieľ vás bude obrovsky motivovať k tomu, aby ste pokračovali ďalej. Svoj cieľ povedzte každému aby ste boli motovovaní a možno sa nájde niekto, kto sa k vám pridá..“Vo dvojici sa to ťahá ľahšie“....

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI?

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!