TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Ako schudnúť a udržať si váhu?

V dobe "rýchleho jedenia" a obrovských velkostí porcií je udržiavanie zdravej váhy naozaj ťažké  a schudnúť môže byť ešte ťažšie. Ak ste sa snažili a nedokázali schudnúť v minulosti, možno si myslíte, že na vás žiadne diéty nefungujú. Asi podľa všetkého aj máte pravdu: väčšina diét nefunguje - aspoň nie v dlhodobom horizonte. Avšak, existuje veľa spôsobov, ako sa vyhnúť úskaliam klasických diét , dosiahnuť úspech v trvalom schudnutí a vytvoriť si zdravšií vzťah k jedlu.


Kľúčom k úspechu je zdravé chudnutie.

K úspešnému zvládnutiu svojej váhy potrebujete pochopiť jednoduchú rovnicu: Ak budete jesť viac kalórií ako spálite, budete priberať na váhe. A ak budete jesť menej kalórií, ako spálite, budete chudnúť.

 

 

Znie to jednoducho, že? Tak prečo je schudnúť tak ťažké?

 

Po prvé. Treba si uvedomit, že úbytok hmotnosti nie je lineárny počas celej doby chudnutia. Pri znížení príjmu kalórií, môže klesnúť vaša váha každý týždeň počas prvých niekoľkých týždňov o pár dekagramov a potom sa niečo zmení. Môžete jesť rovnaké množstvo kalórií, ale stratíte menšiu váhu. A potom ďalší týždeň nestratíte vôbec nič. To preto, že počas chudnutia strácate vodu a svalové tkanivá, rovnako ako tuk.  Váš metabolizmus sa spomaľuje  a  vaše telo prežíva vela zmien. Takže, aby aj naďalej klesala vaša hmotnosť každý týždeň, budete musieť pokračovať v znižovaní kalórií.

Po druhé, zatiaľ čo si myslíme, že je v podstate kalória ako kalória, vaše telo reaguje inak na rôzne druhy potravín. Takže konzumácia 100 kalórií s vysokým obsahom fruktózy - napríklad kukuričného sirupu, bude mať úplne iný vplyv na vaše telo, ako konzumácia 100 kalórií z brokolice. Trik pre trvalé chudnutie je výmena potravín, ktoré sú plné kalórií, ale nedávajú pocit sýtosti (ako cukríky) za potraviny, ktoré vás "zaplnia" bez toho, aby boli prepchané kalóriami (ako je zelenina).

Po tretie, chudnutie zdravým a udržateľným spôsobom často trvá dlhú dobu. To si vyžaduje trpezlivosť a odhodlanie. Extrémne diéty možno sľubujú rýchle výsledky, ale pri nich je viac pravdepodobné, že sa budete cítiť slabí, hladní a stratíte viac peňazí než kg. Napokon sú tam aj emocionálne aspekty stravovania, ktoré nám môžu chudnutie skomplikovať. Mnohí z nás nie vždy jedia iba na uspokojenie hladu, ale kvôli roznym náladovým alebo stresujúcim situáciám. Tiež sme sa naučili konzumovať potraviny pre pohodlie alebo na úľavu od stresu a to môže vykoľajiť všetko naše úsilie schudnúť ešte skôr, než začne.

Dobrou správou je, že inteligentnejším výberom potravín každý deň, sa prijímajú zdravé zmeny životného štýlu a rozvoj nových stravovacích návykov. Stratíte nielen váhu a budete schopní si ju udržať, ale budete mať tiež oveľa lepsí výzor a kopec energie.

Naučte váš mozog túžiť po zdravších potravinách

Možete si byť istí, že sme sa nenarodili s vrodenou túžbou po hranolkách a šiškách alebo s averziou k brokolici a celozrnným výrobkom. Tento návyk sme získali v priebehu času, tak ako sme stále viac vystavení nezdravým potravinám, ktoré nám podsúvajú reklamy a velké reťazce. Nedávna štúdia na Tufts University, však naznačuje, že je možné preprogramovať chute vášho mozgu tak, že budete túžiť po zdravších potravinách namiesto vysoko kalorických "diétnych ničiteľov." V štúdii sa malá skupina ľudí zapojila do riadeného programu redukcie váhy, ktorý kládol dôraz na kontrolu veľkosti porcií a výchovu k zmene stravovacích návykov. Po šiestich mesiacoch, skenovanie mozgu odhalilo zvýšenú radosť a potešenie zo zdravých, nízkokalorických potravín a pokles potešenia z  nezdravých, vysoko kalorických potravín..

Aj keď je potrebný ďalší výskum, aby to bolo preukázateľné, je to povzbudzujúcou správou pre kohokoľvek, koho úsilie schudnúť bolo sabotované chuťami na nezdravé potraviny. Môžete sa naučiť, aby ste sa tešili na zdravé jedlo!

Zdravé typy na diéty a chudnutie

Tip 1: Vyhnite sa bežným chybám

Je vždy lákavé hľadať skratky, ale výstrelky v  stravovaní alebo "zázračné" pilulky a plány len smerujú k neúspechu, pretože:

Máte pocit, straty. Diéty, ktoré vyradia celé skupiny potravín, ako sú napríklad sacharidy alebo tuky, sú jednoducho nepraktické, nehovoriac o ich nezdravosti. Kľúčom k úspechu je umiernenosť.

Dokážete schudnúť, ale nemôžete si váhu udržať. Diéty, ktoré veľmi "zosekajú" kalórie, obmedzia niektoré potraviny alebo sa spoliehajú na hotové jedlá by mohli fungovať v krátkodobom horizonte, ale neobsahujú plán pre udržanie váhy, takže kilá sa rýchlo vrátia.

Po vašej diéte, sa vám zdá, že priberáte rýchlo na váhe. Keď drasticky obmedzíte príjem potravy (teda aj kalórií a živín), váš metabolizmus sa dočasne spomalí pretože sa bude cítiť ohrozený nedostatkom energie. Akonáhle začnete jesť normálne, budete priberať na váhe, kým sa váš metabolizmus opäť rozbehne.

Ukončíte neúspešnú diétu a cítite sa príliš znechutení, aby ste ju skúsili znova. Keď vás vaša diéta "zničí" a budete sa cítiť zdrvení , je ľahké "vypadnúť" z rozbehnutého vlaku. Zdravá a vyvážená strava vám pomôž vrátiť sa späť. Príležitostná márnotratnosť nezabije vaše úsilie.

Osoba v reklame na produkty na chudnutie schudla 20kg za dva mesiace a vy nie. Firmy, ktoré ponúkajú diéty robia veľa veľkolepých sľubov a väčšina z nich je jednoducho nereálna.

Tip 2: Prestante jest emocionálne.

Nie vždy jeme iba pre uspokojenie hladu. Keby sme to tak robili, nikto by nemal nadváhu. Až príliš často sa "napchávame" pre pohodlie a odbúranie stresu. A to je jeden z hlavných dôvodov prečo sa na nás kilá lepia...

Myslíte na občerstvenie pri sledovaní televízie? Jete, keď ste vystresovaní, alebo sa nudíte? Keď ste osamelí? Alebo sa jedlom odmeňujete Rozpoznanie vašich emocionálnych stravovacích návykov môže znamenať zásadnú zmenu vo vašom úsilí o chudnutie:

Ak chcete jesť, keď ste v strese, nájdite zdravší spôsob, ako sa upokojiť. Skúste cvičenie, jóga, meditácie alebo horúci kúpeľ.

Ak chcete jesť, keď máte pocit nedostatku energie, nájdite si niečo čo vás nabudí. Skúste prechádzku okolo domu, počúvanie energickej hudby alebo si radšej krátko zdriemnite.

Ak chcete jesť, keď ste osamelí alebo sa nudíte, otvorte dvere na čomkoľvek inom ako na chladničke. Zavolajte kamaráta, ktorý vás rozosmeje, vezmite svojho psa na prechádzku alebo choďte von na verejnosť (do knižnice, nákupného centra, alebo kamkoľvek kde sú ľudia).

TIP 3: SÚSTREDTE SA NA JEDLO

Žijeme v rýchlo sa meniacom svete, kde sa strava stáva hlúpou banalitou na ktorú nemáme čas. Jeme v zhone, zatiaľ čo pracujeme alebo pred televíznou obrazovkou a počítačom. Výsledkom je, že zkonzumujeme oveľa viac, než potrebujeme a často bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali.

Zvrátiť tento trend môžete tým, že sa naučíte jesť "CIELENE": budete si dávať pozor na to, čo jete, vychutnáte si každé sústo a budete si vyberať potraviny, ktoré sú výživné a  aj chutné.

Sústreďte sa na jedenie, keď budete jesť.  Namiesto toho, aby ste len "tupo" prehĺtali, vychutnajte si zážitok z jedla. Jedzte pomaly a vychutnávajte si vône a textúru jedla. 

Vyvarujte sa rozptýleniu pri jedle. Snažte sa NEjesť pri práci, sledovaní televízie  alebo dokonca pri šoférovaní. Je veľmi jednoduché bezhlavo sa prejedať.

Prestante jesť skôr ako ste plní. Chvíľu trvá, než na signál o nasýtení dostane do vášho mozgu. To že už máte dosť vie zatial iba váš žalúdok. ale ten vám to nepovie. povie vám to až váš mozog. Ale to je už neskoro. Vyhnite sa  pokušeniu vyčistiť tanier úplne do prázdna.

Páčil sa ti článok? Podpor ho!

 

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI!

STAČÍ UŽ LEN JEDEN KROK.

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!