TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Ako môžu SÓJOVÉ PROTEÍNY pomôcť vašej výžive

ČO JE SÓJA?

Sójové bôby – vlastne strukoviny všeobecne – nie sú v západnom svete práve základom stravy. Vo východnej Ázii však tradičné sójové potraviny – napríklad tofu, miso a tempeh – tvoria základ stravy už po stáročia, pričom sú cenené nielen pre svoje všestranné využitie, ale aj preto, že sú zdrojom zdravej výživy.

SÓJA JE AKO VÝŽIVOVÝ BALÍČEK

Všetky strukoviny sú síce zdrojom bielkovín, SÓJA je však z hľadiska kvality bielkovín absolútnou špičkou. Základnou malou stavebnou jednotkou proteínov sú látky nazývané aminokyseliny. Niektoré z aminokyselín sú pritom označované ako esenciálne – to znamená, že ich musíme získať z potravy, pretože si ich naše telo nedokáže vyrobiť. Bielkoviny, ktoré obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, sú označované ako „kompletné“ – a SÓJA je jednou z mála rastlín na svete obsahujúcich kompletné bielkoviny.

SÓJOVÉ BÔBY majú zároveň nízky podiel nasýtených tukov a rovnako ako všetky rastlinné potraviny prirodzene neobsahujú cholesterol. SÓJOVÉ BÔBY zároveň obsahujú vápnik, horčík, fosfor, draslík a B-vitamíny a omega-3 tuky.

Pokiaľ sa snažíte zaradiť do svojej stravy viac rastlinných bielkovín, mali by ste SÓJU vyskúšať. Vďaka tomu, že možno vyberať z toľkých produktov, je to jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Nižšie sú uvedené tie najobľúbenejšie sójové produkty.

SÓJOVÉ PRODUKTY


EDAMAME sú čerstvé zelené sójové bôby. Často ich v obchodoch môžete nájsť v mraziacom boxe, a to buď v strukoch, alebo už lúpané. Po krátkom povarení v slanej vode ich možno konzumovať na desiatu alebo pridať do polievok a šalátov.

• TEMPEH je vyrobený zo sójových bôbov, ktoré sú čiastočne uvarené, fermentované a následne zlisované do pevnej hmoty. Vzhľadom na to, že je tempeh fermentovaný, je to zdroj „dobrých baktérií“, čiže probiotík. Tempeh má mäsovú chuť a pevnú štruktúru, ktorá pevne drží tvar, je preto skvelý do šalátov a stir-fry jedál.

• MISO je pasta z fermentovaných sójových bôbov (takže takisto obsahuje probiotiká), ktorá sa používa ako základ pre polievky a takisto ako prímes do omáčok, šalátových dresingov a marinád. Existujú rôzne varianty, pričom farba sa môže líšiť od svetložltej až po veľmi tmavú hnedú. Všeobecne je svetlé miso menej slané a chuťovo jemnejšie než tmavé miso.

• SÓJOVÉ MLIEKO je vyrobené zo sušených sójových bôbov, ktoré sú namočené do vody, kým znovu nenasiaknu, a následne rozomleté s vodou. Vzniknuté mlieko sa predáva ako nápoj alebo spracované do jogurtu. Sójové mlieko alebo sójový jogurt majú zhruba 7 gramov bielkoviny na 250 ml porciu. Sójové mlieko môžete piť ako samostatný nápoj alebo s ním môžete vo väčšine receptov alebo proteínových kokteilov nahradiť klasické mlieko.

• SÓJOVÉ ORIEŠKY sú pražené celé sójové bôby. Samy osebe sú výbornou pochúťkou, hodia sa však aj do šalátov a cereálií. Sójové oriešky (a maslo zo sójových orieškov, ktoré je vyrobené z mletých sójových orieškov) majú o trochu viac bielkovín a menej tuku než arašidy (alebo arašidové maslo).

• PRÁŠKY A NÁHRADKY MÄSA zo sójových proteínov sú vyrobené z múky zo sójových bôbov po odstránení väčšiny tuku. Prášok možno pridať do kokteilu alebo zamiešať do ovsenej kaše a náhradky sójového mäsa možno využiť vo všetkých druhoch receptov namiesto mäsa alebo hydiny.

• TOFU je v podstate syr vyrobený zo sójového mlieka. Jeho štruktúra môže byť rôzna od veľmi tvrdého po veľmi mäkké a má veľmi jemnú chuť – vďaka čomu sa ľahko kombinuje s čímkoľvek od korenených omáčok po prirodzene sladké ovocie. Pevnejšie druhy tofu sú vhodné na grilovanie alebo do stir-fry pokrmov, zatiaľ čo tie mäkšie a krémovejšie sú vhodné do kokteilov alebo osladené a ozdobené ovocím ako dezert.

Zdroj: NUTRIČNÝ SPRAVODAJ Herbalife - December 2015

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!