TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Aká je Vaša IDEÁLNA VÁHA?

Je to klamlivo  jednoduchá otázka, ktorú si sami sebe vždy kladieme:  Koľko by  som mal/a vážiť? 

Odpoveď by mala byť jednoduchá – môžete sa pozrieť do štandardnej tabuľky určujúcej hmotnosť na základe výšky, stanoviť svoju veľkosť a vyjde vám návrh vašej ideálnej váhy. Alebo môžete použiť kalkulátor na stanovenie indexu BMI (Body Mass Index – Index telesnej hmotnosti). Na základe výšky a hmotnosti vás zaradí do kategórie podváhy, normálnej hmotnosti, nadváhy alebo obezity. Avšak je potrebné mať na pamäti, že tieto nástroje aj keď užitočné, neukazujú celý obraz.

Štandardná tabuľka výška/váha je k dispozícii už dlhý čas. Ideálne rozsahy hmotnosti pre mužov ženy sú založené na informáciách zozbieraných životnou poisťovňou Metropolitan Life Insurance Company – ako niečo, čo vykonávali od roku 1950 a naposledy aktualizovali v roku 1999.Po stanovení vašich rozmerov a výšky, môžete určiť do ktorej kategórie spadáte.

Avšak, pretože tabuľky pomeru výšky/hmotnosti a kalkulátory BMI indexu neberú do úvahy množstvo tuku alebo svalovej hmotnosti, ich pohľad na ideálnu hmotnosť je čiastočne obmedzená.

Toto záleží na viacerých faktoroch. Napríklad si zoberte obezitu – tento stav je diagnostikovaný ak má človek prebytok telesného tuku a nemá len nadváhu. Pretože svalstvo váži viac ako tuk, dobre trénovaný atlét alebo svalovec môžu spadať do kategórie nadváhy podľa tabuliek závislosti výška/váha alebo môžu vysoký index BMI. V skutočnosti nie sú tuční; ich hmotnosť je jednoducho vyššia pretože majú viac svalovej. Preto na takýchto ľudí nie je možné aplikovať štandardné tabuľky výška/váha.

Na druhej strane existujú ľudia, ktorí majú veľké množstvo telesného tuku, ale napriek tomu vyzerajú proporčne. Títo ľudia sa často nazývajú „vyziabnutí tučkovia“. Ich index BMI môže spadať do „normálu“ v tabuľke výška/váha, ale technicky kvôli ich vysokému podielu telesného tuku sú obézni.

Výsledkom toho je, že stanovenie Vašej ideálnej hmotnosti je niečo, čo by malo byť založené na analýze celkovej kompozície tela koľko máte tuku voči čistej svalovej hmote. Pretože vieme, aký je „dobrý“ pomer telesného tuku (približne 14 – 18% pre mužov a 20 – 25% pre ženy), vedomosť o tom koľko tuku máte vám pomôže určiť, koľko by ste mali vážiť. Napríklad ak ste svalnatý človek s vysokým BMI, ale s 15% telesného tuku, vaša hmotnosť je pravdepodobne správna. Ak ste žena s veľkosťou 34 s 28% telesného tuku, mali by ste zvážiť, či nezačnete so silovým tréningom.

Existuje mnoho spôsobov ako stanoviť telesnú kompozíciu, ale ich nemáte k dispozícii, jediné čo potrebujete je zrkadlo, váš palec a váš ukazovák. Ak môžete zachytiť tuk (metóda „pinch an inch“) na vašom páse, nad kolenami, na zadnej strane ruky alebo na svojom chrbte pravdepodobne máte príliš veľa tuku. Ak nie ste schopní presne určiť koľko by ste mali vážiť, to že ste schopní uchopiť tuk metódou „Pinch an inch“ je jednoduchou odpoveďou, že by ste mali pravdepodobne vážiť menej ako teraz vážite.

Mohlo by vás zaujímať: Na čo je dobrá analýza stavby tela

Napísala  Susan Bowerman, MS, RD, CSSD. Susan  je platenou konzultantkou pre Herbalife.

Zdroj. Herbalife - Nutričný spravodaj September 2015

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!