TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

Ak sa nič nezmení, nič sa nezmení!

Pre niekoho možno zvláštny nadpis, ale skrýva v sebe neskutočne veľa pravdy. Možno patríte medzi tých, ktorí už nespočetne veľa krát skúšali chudnúť, prestať fajčiť alebo zbaviť sa akejkoľvek neresti. Všetko je to v hlave. Pokiaľ nezmeníte postoj, nezmeníte nič.

Prečo?

Nebudeme sa baviť o všetkých nerestiach. Každý nejakú má a to by nám zabralo veľa času. My sa zameriame na chudnutie a s tým spojenú zmenu životného štýlu.

ZMENA ŽIVOTNÉHO ŠTÝLU.

Áno, chudnutie je o zmene životného štýlu, zmene myslenia a hlavne zmene postoja.Schudnúť jednoducho musíte chcieť. Pokiaľ ste v minulosti skúšali schudnúť a nepodarilo sa vám to , tak ste to naozaj len skúšali, ale v skutočnosti ste to naozaj nechceli. Presne povedané nahovárali ste si , že schudnúť chcete, ale v skutočnosti ste si to len zbožne želali a nič ste preto neurobili.

Keby ste boli naozaj odhodlaní schudnúť, ale naozaj, tak sa vám to určite podarí. Tu sa znovu vrátime k zmene životného štýlu, kde platí veta z nadpisu. Ak sa nič nezmení, nič sa nezmení!

Na našej stránke máme napísané:

Pokiaľ ste za posledných pár rokov nabrali 5, 10 alebo 20 kg, znamená to, že pokiaľ nič nezmeníte, za ďalších pár rokov budete mať 10, 20 a možno aj 40 kg nadváhy a s tým pochopiteľne veľa zdravotných problémov plynúcich z nadváhy.

A toto je dôležitá myšlienka, ktorú musíte mať na pamäti.

STE SPOKOJNÍ SAMI SO SEBOU?

Pokiaľ sa z nejakého dôvodu uspokojíte so svojou nadváhou, nezmeníte svoj prístup k stravovaniu, nezmeníte svoj životný štýl tak jednoducho nemôžete očakávať, že budete štíhlejší, zdravší, dobre vyzerať a byť plní energie. Keď budete pokračovať vo svojom životnom štýle, ktorý vás k nadváhe priviedol, tak nie len, že neschudnete, ale kilá sa na vás budú pomaly rokmi nabaľovať. Vy budete pri nákupoch oblečenia pridávať ďalšie X a postupne sa z veľkosti L dopracujete k XXL... Budete sa stále horšie cítiť a  pohybovať, nabalia sa vám rôzne choroby, ktoré sú priamo spojené s nezdravým životným štýlom a nadváhou, ako vysoký krvný tlak, dýchavičnosť, poprípade cukrovka atď... Ľudia si často nahovárajú, že to sú bežné civilizačné choroby. Ale kdeže. Toto sú choroby, ktoré sme si spôsobili sami svojim prístupom k nášmu telu.

A TOTO CHCETE?

Kto dnes chce byť tučný a mať nedostatok energie? Určite ani vy nie. Nadváha je už dokonca aj hendikep v zamestnaní. Kto by chcel zamestnať človeka na ktorom je už na prvom pohovore zjavne vidieť, že sa nevie postarať ani sám o seba?

V dávnej histórii bola nadváha výsadou bohatých zemepánov, ale pozrite sa na dnešných TOP manažérov, podnikateľov a vplyvných ľudí. Z veľkej väčšiny, sú to ľudia, ktorí sú štíhli, upravení a na prvý pohľad z nich žiari starostlivosť o svoje telo. Oni si totiž uvedomujú, že ak si chcú dlhé roky užívať svoje zarobené peniaze, tak musia mať svoje telo v poriadku.

Ak teda nič nezmeníte nemôžete ani očakávať že sa niečo vo vašom živote zmení.

MOJA ZMENA!

Môžem vám to ilustrovať na vlastnom príbehu. Od malička som športoval. Ako dieťa som hrával futbal, neskôr basketbal a nakoniec som skončil pri atletike a skoku do výšky. Mal som 17 rokov, 69 kíl, trénoval som 2 x denne a mal som neskutočnú kondičku. To bolo obdobie, kedy som sa ani nemusel zamýšľať nad kalóriami nad tým čo môžem a nemôžem jest. Jednoducho moje telo fungovalo ako továreň, ktorá neskutočne dobre pracovala. Ale samozrejme potom prišla zmena. Zamestnanie, cestovanie autom, menej pohybu (alebo žiadny), stres atd... Toto trvalo roky. A ja som si absolútne neuvedomoval ako postupne nakupujem širšie a širšie nohavice a ako 35 ročný som už mal 106 kíl!!! Ak dobre rátam, tak je to priemerne okolo 2 kg ročný nárast. Absolútne som nešportoval, keď som prešiel pár schodov, myslel som, že zomriem...Zvláštne je, že človek si na to nejak zvykne a berie to ako samozrejmosť. Keď si uvedomíte, že tie kilečká sa nabaľujú tak nemánapdne, že si to naozaj ani nevšimnete. Našťastie som sa dostal k podnikaniu v oblasti produktov zdravej výživy a to mi zmenilo život. Rozhodol som sa, že tak ako predtým už nechcem žiť, schudol som 15 kg za deväť mesiacov, začal som sa znovu hýbať a športovať. Začal som cvičiť TRX a momentálne som si veľmi obľúbil beh. Aj keď som beh na dlhé trate ako dieťa nemal rád, dnes beh milujem. Vstávam o 5.30 ráno, aby som mohol odbehnúť svojich 10-15 km skôr ako moja dcéra vstane, aby som jej mohol pripraviť zdravé raňajky. Polmaratón si odbehnem kedy sa mi zachce a to už mám viac ako 45 rokov.

Jo-Jo efekt?

Takže, keď sa naozaj rozhodnete, tak to ide. Ale to rozhodnutie nie je na jeden, dva alebo tri mesiace. To rozhodnutie musí byť doživotné. Ak sa totižto neskôr vrátite k pôvodným stravovacím návykom vrátite sa aj k svojej pôvodnej váhe. Niektorí tomu hovoria Jo-Jo efekt, ale ak ste dobre čítali, tušíte, že to žiadny Jo-Jo efekt nie je. Je to len návrat k tomu, ako ste žili predtým.

 

Pamätajte: Ak sa nič nezmení, nič sa nezmení!

Ste pripravení na zmenu?

Aj toto môže byť váš dôvod prečo schudnúť


Ak chcete schudnúť, dbajte ale na to, aby ste ten dôvod mali celý čas pred očami - pomôže Vám to zmeny súvisiace s chudnutím zvládnuť. Pokiaľ dôvod ešte nemáte, môže to byť jeden z nasledujúcich

1. Zdravie - to aby sme boli zdraví, je dôležitejšie ako čokoľvek iné. Skúste sa tešiť zo života s bolesťami kĺbov alebo s diagnostikovanou rakovinou. Je bohužiaľ pravda, že zdravie si často začneme vážiť až keď oň prídeme. Dnes je aj štatisticky dokázané, že ľudia s nadváhou zomierajú mladší. Už aj mierna nadváha nadmerne zaťažuje vaše telo. Každé kilo navyše nadmerne zaťažuje vaše kĺby, vaše srdce...S nadváhou súvisí aj množstvo odpadových a toxických látok, ktoré sa vo vašom tele hromadia. Nečudujte sa, že ste stále unavení, jednoducho máte v tele veľa odpadu. Pokiaľ sa rozhodnete schudnúť výrazne znížite aj riziko civilizačných ochorení ako je cukrovka, rakovina, infarkt. A pritom stačí len tak málo, stačí sa len rozhodnúť a chcieť niečo zmeniť. Neodkladajte chudnutie na dobu, keď Vám už ani zdravé chudnutie nemusí pomôcť.

2. Zvýšené sebavedomie - či chcete alebo nie, výška nášho sebavedomia ovplyvňuje každodenné situácie. Či sú to pracovné stretnutia, stretnutia so známymi, či každodenné situácie. Vyššie sebavedomie vám dokáže pomôcť aj pri hľadaní lepšej pracovnej pozície, či pri povýšení. Pri nadváhe však nie je ľahké mať správne sebavedomie. Ľudia s nadváhou alebo obezitou sa väčšinou podceňujú, neveria si, nepáčia sa sami sebe. Vďaka čomu v živote nevyužívajú všetky príležitosti a často premrhajú zaujímavé príležitosti. Úspešné chudnutie Vám určite zvýši sebavedomie.

3. Výmena šatníka - už vás nebavia dlhé, rozťahané pulóvre? V obchode máte problém zohnať vo svojej veľkosti oblečenie, ktoré sa vám páči? Chcete sa obliekať modernejšie a pritom vyzerať dobre? Aj to môže byť jeden z tých správnych dôvodov prečo schudnúť. Každý z nás sa chce páči sebe či okoliu a nový šatník poteší určite každého. Aj toto môže byť dôvod na začatie chudnutia.

4. Zlepšenie kondície - konečne môžem robiť všetko čo chcem, bez toho, aby som fučal a lapal po dychu. Ísť na turistiku bez obáv či to zvládnem, užiť si hru s deťmi, prípadne vnúčatami bez únavy po desiatich minútach.

Pokojne si nájdite svoj vlastný dôvod. Týchto pár sme uviedli preto, že pre mnohých by hlavne prvé dva mohli byť motivátorom na zmenu ku lepšiemu životu. Zdravie si väčšinou nevážime kým ho nestratíme, primerané sebavedomie mnohým chýba.

Vôbec nezáleží na tom, či chcete schudnúť 5 kg, 10 kg, 20 kg alebo 30 kíl, pretože ak naozaj chcete a budete sa snažiť, tak nezostane len pri chudnutí ale podarí sa Vám konečné a definitívne schudnutie bez jojo efektu. Na opačnej strane zostanú tí, ktorí si už roky hovoria "potrebujem schudnúť - mal by som" a nepodarilo sa im schudnúť ani 5 kíl.

 

Už viete, či chcete alebo potrebujete? 

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

Gratulujeme!

Už ste iba krôčik od Vašej novej vysnívanej postavy.

Vyplňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!