TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

6 dôvodov, prečo jesť ovocie a zeleninu

Najväčším stravovacím hriechom sú údeniny a sladkosti.  Tým je naozaj lepšie sa vyhnúť.  Rovnako tak ale svojmu telu škodíte, ak jete málo ovocia a zeleniny . Už od malička počúvame stále dookola  "jedzte ovocie a zeleninu". Veľmi dobre všetci vieme, že asi najväčším posolstvom týchto viet sú vitamíny, ktoré sú  obsiahnuté nielen v ovocí, ale aj v zelenine.  Tieto produkty prírody však skrývajú oveľa viac.

Zdravý dospelý človek by mal každý deň zjesť aspoň päť porcií čerstvého ovocia a zeleniny.  Jednou porciou sa pritom rozumie obsah jednej  čajovej šálky s objemom 80 až 100 gramov, menšie jablko či pomaranč alebo jedna mrkva. Prečo je hlavne zelenina tak dôležitá?  Vedci preukázali, že vďaka zelenine, respektíve vláknine, vitamínom a ďalším látkam v nej obsiahnutým, klesá riziko úmrtia na srdcové choroby

Ovocie sa líši od zeleniny vyšším obsahom jednoduchých cukrov (fruktózy). Je teda sladšie a obsahuje aj väčší podiel rozpustnej vlákniny, ktorú telo dokáže rozštiepiť na energiu. Ovocie má teda vo väčšine prípadov energeticky vyššiu hodnotu.

Zelenina je pre zmenu bohatšia na nerozpustnú vlákninu. Tá zabraňuje zápche a vzniku nádorov najmä hrubého čreva. Veľkou výhodou zeleniny je, že má priaznivý glykemický index. Ten uvádza, na ako dlho asi daná potravina zasýti. To je dôležité pre redukčné diéty, ale aj pre jednoduché  udržanie váhy.

Zažeňte "vlčí hlad"

Keď budete jesť dostatok zeleniny, schudnete oveľa ľahšie, pretože vás nebude trápiť hlad.  Aspoň nie ten, ktorému aj lekári hovoria "vlčí". To je taký hlad, pri ktorom ste nesústredení,  môže vás dokonca bolieť hlava alebo sa vám trasú ruky. Končieva prejedaním niečím nezdravým a kalorickým. Ihneď potom nasledujú výčitky svedomia a prípadne nové hladovanie, ktoré človeku, ktorý chce schudnúť, vydrží do ďalšieho návale "vlčieho" hladu.  Čo vás vytrhne z tohto začarovaného kruhu? Celkom jednoducho práve zelenina.

Tu je tých 6 hlavných dôvodov, prečo jesť ovocie a zeleninu

1. Vláknina

Ako ovocie, tak aj zelenina sú tým najlepším zdrojom vlákniny. Tá je dôležitá nielen pre správnu funkciu čriev, ale tiež pre znižovanie cholesterolu v krvi a dokonca pri chudnutí. Zároveň je skvelou prevenciou proti rakovine hrubého čreva a pomáha aj pri hemoroidoch, lebo zamedzuje zápche.

2. Antioxidanty

Antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným kyslíkovým radikálom chránia naše bunky proti poškodeniu. Avšak  svoju funkciu plnia najlepšie pri konzumácii v surovom stave.

3. Kyselina listová

Kyselina listová, ktorú nájdeme hlavne v zelených druhoch zeleniny, nám pomáha pri tvorbe nových zdravých buniek a tiež znižuje riziko vrodených chýb  plodu. Preto je nevyhnutnou súčasťou výživy tehotných.

4. Minerály

Jeden z najpotrebnejších minerálov, draslík, ktorý je napríklad vo vyššej koncentrácii obsiahnutý v banánoch, je potrebný pre rovnováhu tekutín a minerálov vo vnútri buniek. Zároveň odvodňuje a pomáha pri svalových kontrakciách.

5. Betakarotén

Ďalšou  látkou, na ktorú nesmieme zabudnúť je betakarotén.  S tým sa vám zaiste vybaví mrkva - asi najznámejší druh koreňovej zeleniny. Betakarotén sa v tele premieňa na vitamín A, ktorý je okrem vitamínu C, ďalším skvelým antioxidantom. Je výbornou prevenciou proti väčšine civilizačných chorôb a tiež, podľa niektorých štúdií, omladzuje naše bunky.

6. Enzýmy

Najmä potraviny v prirodzenom stave, čiže ovocie, zelenina a obilniny obsahujú presne tie enzýmy a ich koenzýmy,  ktoré potrebuje telo na rozloženie potravín. Keď ich zničíte varením alebo iným spracovaním, musí telo vytvárať viac vlastných enzýmov potrebných na trávenie. Teplota okolo 40 °C je pre enzýmy už veľmi kritická, veľa ich zničíte varením alebo ohrievaním jedla v mikrovlnnej rúre.

Najvačšie zásobárne enzýmov: brokolica, ružičkový kel, rukola, karfiol, kapusta, cibuľa, grapefruit, papája, ananás, aloe, cesnak atd..

 

 

AJ JA CHCEM SCHUDNÚŤ!

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!