TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

5 najlepších spôsobov ktoré vám pri chudnutí pomôžu ovládať hlad

Ja naozaj ťažké držať sa svojho jedálnička, ak máte pocit  hladu po celú dobu. Skúste si osvojiť päť tipov, ktoré vám pomôžu ovládať hlad.

Ovládanie hladu je pravdepodobne najväčšou prekážkou, že diéty zlyhajú. Je to najčastejšia sťažnosť od ľudí ktorú počujeme než akákoľvek iná. Niektorí  ľudia „frflú“ na počítanie kalórií alebo písanie potravinového denníku, iní  sa sťažujú, že si nevedia urobiť čas na cvičenie - ale neuplynie jediný  deň, aby sa  niekto nesťažoval, že jednoducho nemôže kontrolovať svoj hlad a že sú "hladní po celý čas! "

POZNÁTE TO?

Máme niekoľko trikov v rukáve, ktoré vám pomôžu riadiť svoj hlad prirodzene - prvým krokom je zistiť, či ste naozaj a skutočne hladní.

Čo je to skutočný pocit hladu?

Ak by som vás požiadal, aby ste opísali, ako pociťujete hlad, čo by ste mi povedali? „Škvŕka“ vám v žalúdku?  Máte veľmi málo energie?  Máte trochu "zahmlený mozog" alebo máte zlý pocit alebo pocit slabosti"?  Ak niektorá z týchto vecí u vás nastane, budete pravdepodobne potrebovať nejaké palivo - to všetko sú bežné príznaky ozajstného hladu.  A keď máte takýto pocit, je pravdepodobné, že vaše telo bude reagovať keď niečo zjete tak, že sa hneď budete cítiť lepšie.

Na druhú stranu, ak budete jesť z iných dôvodov, než je  hlad - ak ste len znudení alebo naštvaní alebo v depresii - jedlo pravdepodobne nebude to čo zaženie nudu, hnev alebo depresiu  (alebo, ak náhodou áno, nebude to na dlho). Hlad nie je to isté ako "chcem niečo na jedenie."  Ak je to emócia, ktorá sa vás ženie vo vašom konaní jesť  alebo ak máte nutkanie k jedlu  jednoducho preto, že dobre vyzerá alebo vonia, tak to pravdepodobne nie je naozaj hlad.  

5 Najlepších spôsobov  ako kontrolovať svoj hlad

Ovládanie hladu je zamerané na obmedzenie skutočného hladu – škvŕkanie žalúdka, nízka energia, alebo podráždenosť, ktorá často prichádza, keď vaše telo potrebuje palivo.  Keďže  vás hlad prirodzene ženie k jedlu, budete  sa určite chcieť naučiť niektoré triky pre kontrolu hladu ak sa zároveň snažíte ovládať svoje kalórie. Takže tu je top 5 tipov pre kontrolu hladu.

Proteín je „zaháňač“ hladu.

Proteín uspokojuje hlad oveľa lepšie  ako sacharidy alebo tuky  a tak sa snažte zahrnúť nejaké chudé bielkoviny v každom jedle a občerstvení. Proteín čarovne pracuje nielen v tráviacom trakte, ale tiež ovplyvňuje chemické procesy v mozgu a to spôsobom, ktorý vám pomôže cítiť sa spokojní a mentálne nabití. Pokiaľ máte pocit, že máte v strave nedostatok bielkovín, skúste siahnuť po potravinových doplnkoch

Potraviny s vysokým obsahom vody a vlákniny dávajú pocit naplnenia.

Voda a vláknina nemajú  žiadne kalórie, ale potraviny s vysokým obsahom vody a  vlákniny sú "objemné" a zaberajú viac miesta v žalúdku  a tak vás pomáhajú naplniť. Väčšina zeleniny - s výnimkou škrobnatých ako sú zemiaky, kukurica a hrášok - majú veľmi málo kalórií v jednej porcii, pretože obsahujú veľa  vody a vlákniny.  Vodnaté ovocie ako melóny a ananás  a bobuľové ovocie s vysokým podielom vlákniny môžu tiež pomôcť zasýtiť vás za relatívne nízku kalorickú cenu.

Cvičenie môže pomôcť kontrolovať hlad.

Záchvat cvičenia môže potlačiť hlad hormónov, čo môže obmedziť vašu chuť k jedlu.  Ale s cieľom udržať svoju športovú činnosť, vaše telo potrebuje  tiež správne palivo.  Niekedy v snahe schudnúť, ľudia znížia svoj príjem kalórií príliš veľmi  a jednoducho nemajú energiu držať krok s ich výkonom - takže sa celý proces obráti proti nim. Ľudia často hovoria, že sa cítia ako by cvičenie zapríčiňovalo ich hlad a vedie ich to pocitu jesť viac - ale často je to preto, že nie sú poháňaní  správnym palivom  pred aj po ich tréningu.

Tekutiny môžu pomôcť s kontrolou hladu.

Pitie tekutín s jedlom môže vaše jedlo robiť viac plným. Ale niektorí ľudia si pletú smäd s hladom - takže aj keď ich telá potrebujú len  tekutiny  oni namiesto toho skončia pri jedle.  Ak ste dostatočne hydratovaní  je menej pravdepodobné, že sa to stane. Dostatočná hydratácia znamená piť ideálne čistú vodu v priebehu celého dňa. (denne približne 4dlc vody na 10 kg telesnej hmotnosti)

Jesť menšie a častejšie  porcie môže pomôcť kontrolovať hlad.

Keď budete jesť malé porcie každých pár hodín, to pomáha udržať hladinu cukru v krvi  viac stabilnejšiu po celý deň. To je dôležité, pretože pokles vašej hladiny cukru v krvi môže spôsobiť  extrémny hlad. A aj keď si myslíte, že menšie množstvo potravín, nebude stačiť  aby vás „podržalo“, vedomie toho, že budete jesť znova za pár hodín, často uľahčuje riadiť svoj hlad.

AJ JA CHCEM SCHUDNÚŤ!

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!