TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

18 veľmi jednoduchých trikov pre lepšiu výživu

18 veľmi jednoduchých trikov pre lepšiu výživu, ktoré vám zaberú nulové úsilie, ale prinášajú vám lepšie zdravie dokonca  aj počas najrušnejších dní . Čím vyťaženejší ste, tým ťažšie je nájsť si čas postarať sa o seba. Čoskoro ale odsledujete, že  zdravé stravovacie návyky vám výrazne zlepšia vašu činnosť.

To je dôvod,  prečo sme prišli s 18 smiešne jednoduchými  zdravými stravovacími tipmi,  ktoré vám vďaka skvelej výžive výrazne pomôžu dokonca aj v dňoch  keď ste už prepnutí na „autopilota“. Použite tieto jednoduché tipy a  automaticky získate  sedem porcií ovocia a zeleniny, všetok  vápnik, čo potrebujete, dostatok vlákniny a omega-3 mastných kyselín, množstvo antioxidantov  a ďalšie nutričné zložky.

A prínosy? Môžete zlepšiť svoje šance na zníženie rizika rakoviny, mŕtvice, srdcového infarktu a cukrovky.  Mať viac energie, zostať štíhlejší a udržať svoju myseľ bdelú.

Predstavte si, že je to typický deň v týždni  a vy ste ešte viac vyťaženejší  ako inokedy.

Tak čo, vyskúšať zdravé tipy?  

1.

Pite pomarančový džús s prídavkom vápnika.  Ak máte začať deň s pomarančovým džúsom, nenechajte si ujsť šancu získať z neho tiež vápnik. Táto superstar  medzi minerálmi pomáha znížiť vysoký krvný tlak a osteoporózu.  A naviac?  Môže to tiež  pomôcť  schudnúť!  Väčšina pomarančovej a grapefruitovej šťavy obohatenej o kalcium môže mať toľko vápnika ako mlieko - alebo aj viac!

2.

Dajte si ráno multivitamínovú  pilulku. Má to tak veľké výhody!  Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí  berú denne multivitamínové/minerálne doplnky majú dramaticky nižšie riziko rakoviny hrubého čreva a srdcových ochorení.  Ďalšia výhoda: Kyselina listová v multivitamínoch je takmer dvakrát viac vstrebateľná ako v potravinách.

3.

Konzumujte "7 gramov vlákniny" z obilnín. To znamená, že by ste mali zjesť  cereálie s najmenej 7 g vlákniny v jednej porcii, pretože jesť cereálie je jeden z najjednoduchších spôsobov ako  získať veľa vlákniny v malom balení. Nielen, že je vláknina bojovník proti rakovine, ale tiež znižuje niektoré z kalórií, ktoré jete!  Napríklad, ak budete jesť 30 g vlákniny denne (o niečo viac ako dvojnásobok toho, čo väčšina z nás) vaše telo bude absorbovať  o 120 menej kalórií denne. Napríklad banán ma vysoký GI, ale v kombinácii s napríklad s Herbalife proteínovým šejkom, ktorý obsahuje aj dostatok vlákniny sa jeho vstrebanie spomalí a zníži sa jeho GI. Kupujte si ale cereálie nepražené, neochutené, aby ste sa vyhli skrytým a pridaným kalóriám.

4.

Hoďte za hrsť  čučoriedok do spomínaných cereálií. Čučoriedky sú fantastické  bobuľové ovocie. Dokonca aj mrazené čučoriedky sú plné antioxidantov.  Len  1/2 šálky môže zdvojnásobiť antioxidačnú silu stravy u väčšiny ľudí . Odborníci tiež tvrdia, že čučoriedky spomaľujú stárnutie.

5.

Vypite pohár vody, keď si čistíte zuby. Pohár vody máte totiž rovno pod nosom. Takže pite vodu! Iba jedna tretina všetkých ľudí pije odporúčaných osem pohárov vody  denne.  Myslíte že na tom nezáleží?  Premýšľajte trochu.  K príznakom  miernej dehydratácie patrí únava po prebudení, nedostatok energie na poludnie, nedostatočná  koncentrácia  a bolesti hlavy

6.

Vezmite si jedno jablko so sebou do práce a majte ho na  vašom pracovnom stole v dopoludňajších hodinách. Keďže ho budete mať stále na očiach to  jablko sa stane prvým občerstvením keď vás pochytí hlad. Ak tam nebude, budete  sa snažiť vopchať do úst čokoľvek iné čo zoženiete ako napr. nejaké sladkosti, keksy,  buchty alebo čokoľvek iné, čo je okolo. Naplníte sa prázdnymi kalóriami a vaša energie síce rýchlo stúpne, ale ešte rýchlejšie klesne dole a vy máte znova pocit hladu. Jablká sú nizkokalorické občerstvenie, naviac nedávna štúdia ukázala, že tí ktorí jedávajú pravidelne jablká  môžu mať lepšiu ochranu pred znečisteným ovzduším.

7.

Tiež si pripravte a položte orechy  na svôj stôl. (hneď vedľa jablka J )  Asi preto, že orechy obsahujú zdravé  tuky, vitamín E, horčík a fytonutrienty.  Štúdie naznačujú, že ľudia, ktorí  konzumujú malé hrste orechov štyrikrát alebo päťkrát týždenne, majú tendenciu žiť dlhšie.  Len to zase veľmi nepreháňajte: Jedna porcia  arašidov (približne 1/5 šálky) obsahuje asi 170 kcal a 14 gramov tuku. Ideálnejšie sú vlažšké orechy, kešu, mandle...

8.

Kupujte si lepší chlieb  ak zvyknete  jesť biely chlieb, čo znamená, že jete len  obohatený škrob. Celozrnný chlieb obsahuje vlákninu, dôležité živiny, ako selén a meď a kopec  ostatných zdravých ingrediencií.  Možno to je dôvod, prečo sa zdá, že ľudia ktorí konzumujú  celozrnný chlieb alebo pečivo  majú menej cukrovky, rakoviny prsníka a srdcových chorôb. Len sa  nenechajte zmiasť tmavou farbou. Tmavý chlieb neznamená celozrnný!  Ak nie je prvé slovo  na obale "celozrnný"  tak to potom určite nie je celozrnný chlieb. Vedeli ste, že výrobcovia dokážu zafarbiť chlieb na tmavší napríklad pridaním karamelu?

9.

Buďte vyberaví ohľadom toho, aký čaj pijete. Pravý čaj s kofeínom je „sýta polievka" liečivých antioxidantov , ale niektoré čaje  bez kofeínu nie.  Ak kofeín nie je uvedený na  obale, dá sa  predpokladať, že obsahuje etylacetát, čo výrazne znižuje hladinu antioxidantov.  Vyberajte  čaj, na ktorom sa hovorí, že obsahuje kofeín (niekedy označovaný ako "prírodný" alebo "natural") - čo znamená, že obsahuje aj  antioxidanty.

10.

Vyberajte celozrnné cestoviny. Napomôžete si tým ku konzumácii doporučeného množstva vlákniny na deň  čo je cca 24-30 g na deň. Vyskúšajte to:  vymeňte  si  1 šálku celozrnných  cestovín (6,3 g vlákniny), za rovnaké množstvo obyčajných (2,4 g vlákniny). Táto jednoduchá zmena vás priblíži o 4 g vlákniny  k vášmu celkovému cieľu denného príjmu  vlákniny.

11.

Keď  si už naozaj musíte objednať  Pizzu, tak "dvojitú - polovičnú" . Čo to znamená?  Ak si objednávate Pizzu, požiadajte o dvojitú porciu paradajkovej omáčky  a polovičnú porciu syra. Dvojnásobná  omáčka?  Mnoho štúdií spája  vyššiu spotrebu varených paradajkových výrobkov so zníženým rizikom problémov s prostatou  a rôznymi  typmi  rakoviny.  Polovica syra? Budete znižovať príjem tukov a predídete upchatiu tepien vďaka menšiemu množstvu nasýtených tukov. Verte, že po jedinej objednávke Pizze  "dvojitá - polovičná"  sa už nikdy budete chcieť  vrátiť ku klasickej!

12.

Obľúbte si  krevety!  Tí obyvatelia,  ktorí ich konzumujú často na ne nedajú dopustiť. Majú ultranízky obsah tuku a kalórií, ale chutia tak bohato, že sa naozaj dostatočne nasýtite a uspokojíte svoj hlad - bez priberania na váhe! (Dvanásť veľkých  kreviet  obsahuje len 65 kcal a menej ako 1 g tuku!)

13.

Objednávajte si najskôr dezert.  Opýtajte sa  čašníka, či majú dezert z bobuľového ovocia a objednajte si ho ako „aperitív“. Nízkokalorické maliny, jahody alebo  černice a sú bohaté na vlákninu, antioxidanty a kyselinu ellagic, zlúčeninu, ktorá je podľa štúdií veľký bojovník proti rakovine hrubého čreva. Vzhľadom k tomu, že vás aj zasýtia vďaka vláknine, nakoniec zjete menšiu porciu jedla a ušetríte kalórie.

14.

V reštaurácii si hneď objednajte na tanier len polovičnú porciu a druhú polovicu si nechajte zabaliť domov - kto potrebuje všetky tie kalórie? Takže keď si objednáte jedlo, požiadajte ich, aby automaticky  polovicu zabalili priamo do „take-home“  balenia.  Týmto spôsobom, sa to nikdy neobjaví na tanieri!  Zostať štíhly pomáha znižovať riziko vzniku rakoviny, cukrovky, mŕtvice  ďalších chorôb.  A naviac budete mať hotové jedlo na zajtrajšok!

15.

Jete iba surovú mrkvu? Uistite sa, že ju budete jesť  s nejakým tukom, trochou olivového oleja alebo kockou syra. Bez akéhokoľvek tuku, absorbujete veľmi málo karotenoidov z mrkvy, ktoré bojujú  proti rakovine.

16.

Naučte sa jesť  "lososa!" Nenechajte si ujsť túto lahôdku!  Losos je jedným z najbohatších  a možno najchutnejším  zdrojom omega-3 mastných kyselín. Zvýšený príjem omega-3 môže pomôcť zažehnať depresie, ťažké menštruačné kŕče, príčinu slepoty, smrteľné infarkty  a možno dokonca rakovinu prsníka. (porcia vareného lososa má 1,9 g omega-3, v porovnaní  s porciou  varených kuracích pŕs, ktoré majú iba 0,05 g).

17.

Buďte ľahký vegetariáni. Je naozaj ľahké jesť v reštaurácii, tak aby ste zjedli dostatok zeleniny (okrem hranolčekov) ak si budete bežne objednávať prílohu ako brokolica, špenát, alebo čokoľvek iné čo vám  znie dobre. Antioxidanty v zelenine  vrátane vitamínov E a C – zabránia poškodeniu voľnými radikálmi, ktoré podporujú rakovinu, šedý zákal a stratu pamäti. Antioxidanty môžu posilniť imunitu a ochrániť vás napríklad pred chrípkou. Nie ste „milovníkmi“ vegetariánstva? Aby  vám zelenina lepšie chutila,  pridajte si  trochu masla.

 18.

Máte radi šálku horúcej čokolády  a napriek tomu chcete byť zdraví? Dobré správy! Kakao a čokoláda majú v skutočnosti ešte väčšiu antioxidačnú silu než čaj! Flavonoidy v kakau môžu predchádzať zrážaniu krvných doštičiek, čím môžete predchádzať infarktu. Naviac mlieko v horúcej čokoláde  milujú vaše  kosti! (Poznámka: Samozrejme uprednostňujte čokoládu horkú s čo najvyšším podielom kakaa a s najnižším podielom cukru.)

Páčil sa ti článok? Nezabudni ho zdieľať s priateľmi!

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI!

STAČÍ UŽ LEN JEDEN KROK.

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!