TOPlist

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách

Skôr ako sa pustíte do chudnutia

        ZDARMA!!!

Daniela.png Karol.png lubica.png vaclav - kópia.png

10 krokov k zdravému schudnutiu

Veľa sa hovorí o zdravom životnom štýle a sním je spojená aj zdravá výživa. A preto by sme vám chceli povedať  len o niekoľkých chybách v stravovaní o ktorých sa, podľa nás veľa nehovorí a možno ani nevie.


10 krokov k zdravému schudnutiu:

Hoci sa o chudnutí často hovorí a obchody sú plné odtučnených light potravín zdá sa, že sa slováci stále viac a viac zaguľacujú a v celosvetomom rebríčku obezity stúpajú stále vyššie a vyššie.

Čím je to spôsobené?

Je jasné, že sme generácia nedostatočného pohybu, zavretá v betónových panelákoch a náš pohyb a kontakt s prírodou je minimálny. Na rozdiel od našej mladosti, radšej trávime čas pri televízii a počítači než vonku alebo na ihrisku. Ale to by bolo príliš jednoduché vysvetlenie. Veď v podobnej situácii sa nachádza aj zvyšok sveta a  Európy. Okrem jednoznačného nedostatku pohybu je tu zreteľne na vine aj naša nevhodná strava.

Preto, vám prinášame 10 krokov k zdravému schudnutiu:


Zvýšte podiel zeleniny a ovocia v strave. Veľa ľudí robí chybu v tom, že sa snaží niečo obmedzovať. Skúste najskôr nahradiť niektoré jedlo zeleninou alebo ovocím. Budete prekvapení, že Vás to zasýti a aj osvieži.

Pred každým jedlom jedzte vždy surovú zeleninu alebo ovocie. V našom jedálničku je síce zaužívaný systém zeleninových šalátov alebo ovocie, ale s jedlom alebo po ňom. A to je zle. Ak sa konzumuje surová zelenina alebo ovocie pred jedlom, vytvoria sa v žalúdku tráviace enzýmy na surovú stravu a to napomôže tráveniu i stravy varenej. Telo týmto akosi oklamete a máte väčšiu šancu na schudnutie. Vedci potvrdzujú, že 3-5 porcií zeleniny alebo ovocia denne je nielen skvelý pomocník pri chudnutí, ale je to zároveň vynikajúca prevencia kardiovaskulárnych a nádorových ochorení.

Zvýšte príjem vody. Pozor, čistej vody! Obmedzte pitie sladených či nesladených minerálok. Pamätajte si, že bublinky sú vaším nepriateľom. Denne vypiť minimálne 2 litre vody je nutnosť. Pri chudnutí zvýšte príjem čistej vody na 3 litre. Jednak si tým zaplníte žalúdok, takže nebudete mať pocit hladu a jednak tým výborne prospejete svojmu organizmu pretože počas chudnutia sa z tukových zásob odbúravajú v nich uložené toxické látky. A tie sa nejak z tela potrebujú dostať von.

 Obmedzte vyprážané jedlá na minimum. Okrem toho, že prepálené tuky môžu spôsobovať rakovinu, sú aj nepriateľom chudnutia. Radšej si dajte jedlá grilované alebo pečené s minimom masti a oleja. Neverili by ste koľko kalórii takto dokážete ušetriť.

Začnite čím skôr používať len olivový olej. Vyraďte všetky ostatné oleje aj slnečnicové. Sú plné škodlivých voľných radikálov a karcinogénov. Tuk je možné dodať telu i vo forme rôznych orechov a semienok.

Pozor na výrobky s 0% tuku. Tuk bol totiž nahradený nejakou chemickou zlúčeninou s ktorou si vaše telo absolútne nevie rady a tak ich začne ukladať do tukových buniek, ktoré sú vždy dostupné. Radšej jedzte malé množstvo masla, než margaríny a stužené tuky, ktoré obsahujú chemické náhrady tukov a sú plné karcinogénov. Okrem chemických zlúčenín su často plné cukru, ktorý je jeden z najlecnejších zvýrazňovačov chutí a tak klamete sami seba, pretože na kalóriach v podstate ani neušetríte.

Zvýšte telesnú aktivitu = cvičenie. Neklaďte si hneď vysoké ciele - ako napr. Od zajtra budem chodiť do "fitka" alebo sa prihlásim do aerobiku, budem každý večer hodinu behať. Väčšinou zistíte, že na chodenie do fitnes centra nemáte čas a ani peniaze, na aerobik zase nemáte vhodný odev, no a behanie po večeroch môže byť aj nebezpečné. Radšej začnite s nejakou malou aktivitou, je to lepšie ako nič a ľahšie to splníte. Prestaňte používať výťah a i s nákupom použite schody. Jednak budete menej nakupovať :-), čím chudnutie pôjde ľahšie a jednak sa budete viac hýbať. Po pár týždňoch zistíte, že sa už toľko nezadýchate a že keď v  chladničke nie je nič nezdravé, tak sa nedá ani nič zjesť, čo je geniálne. Cez víkend si namiesto sledovania televízie zájdite do prírody - 30 minút pohybu na čerstvom vzduchu napríklad s deťmi je fantasticky využitý čas.

Prestaňte maškrtiť medzi jedlami. Občas nejaký keks, cukrík či čokoládka alebo cola a boli by ste prekvapení, čo za deň nazbierate do tukových buniek. Skúste si celý jeden zapisovať všetko čo zjete. Večer si to prečítajte miesto novín alebo sledovania televízie. Uvidíte sami, že budete prekvapení. toto je naozaj asi jedna z nazradnejsích vecí pri chudnutí. veľa drobnosí v priebehu dňa a kalórie naskakujú jedna radosť!  Nájdite si zdravsšie alternatívy. Zoberte si z domu pripravenu zeleninu a ovocie alebo zdravú proteínovú tyčinku.

 Nedojedajte všetko, čo máte na tanieri. Psychológovia prišli na to, že väčšina z nás má zafixovaný akýsi blok z detstva. Rodičia nútili svoje deti k dojedaniu všetkého, čo im naložili na tanier a ani si neuvedomovali, aký to na nás mohlo mať neskôr negatívny vplyv. Skúste tento podvedomý návyk z detstva prekonať a naučte sa niečo nechávať na tanieri, napr. kúsok zemiakov, trochu omáčky ... Vo vašom vedomí potom spustíte ďalšiu reakciu a pri nakladaní na svoj tanier si nevdojak budete dávať menšie porcie. Ešte jedna malá finta: kúpte si menšie taniere a aj malá porcia sa vám bude zdať veľká!

Ak chcete naozaj schudnúť, musíte najprv sami uveriť, že to dokážete. Toto za Vás nikto neurobí. Pamätajte si, že všetko je v hlave. Pozitívne myslenie, povzbudzovanie samého seba robí zázraky. Ak vyslovím nahlas, že ste šikovní a že keď to naozaj chcete, tak to tiež dokážete, presvedčíte tým nielen ostatných, ale hlavne seba samého.


Z týchto desiatich krokov ste určite zistili, že chudnutie nie je o tom zhltnúť zázračnú pilulku, ale že ide o celý komplex malých či väčších zmien vášho životného štýlu. 

A s tým vám vieme pomôcť!

 

Páčil sa ti článok? Podpor ho!

CHCETE NAOZAJ SCHUDNÚŤ? TAK SCHUDNITE S NAMI!

STAČÍ UŽ LEN JEDEN KROK.

Vypňte tento kontaktný dotazník. 

Budeme Vás diskrétne a nezáväzne kontaktovať, aby sme Vám poskytli všetky konkrétne informácie.

Máš otázku?

Napíš mi hneď!

daniela.nitonova@gmail.com

Zavolaj mi hneď!

0904 483 670

herbalife+original1.png

INŠPIRÁCIA!

Takto

môžete schudnúť

aj VY.

Pochvaly od ľudí z môjho okolia sú balzamom za tie roky trápenia. 

Mám 3 deti a moje problémy s nadváhou začali po pôrodoch. Riešila som to rôznymi diétami, niekoľkokrát som schudla a opäť pribrala. Ocitla som sa v začarovanom kruhu a ako roky pribúdali aj moja váha narastala. Jedla som málo a napriek tomu som priberala. Začali sa pridružovať aj zdravotné problémy so zažívaním a bolesťami kĺbov. Vďaka vyživovaciemu programu  som konečne našla spôsob ako chudnúť zdravo a trvalo. Dnes môžem zjesť neporovnateľne viac a napriek tomu som výrazne schudla a cítim sa vynikajúco.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Ľubica - 10kg za 6 mesiacov*

Cítim sa skvele, zaznamenala som neuveriteľný nárast energie a dnes môžem už aj ja povedať, že život je naozaj krásny.

Po pôrode som bojovala s nadbytočnými kilami a extrémnou únavou, ktorá značne znepríjemňovala život mne aj môjmu okoliu. Bola som podráždená, nervózna a veľmi mi vadilo ako vyzerám. Nevážila som si samú seba, prenášala som si to do všetkých oblasí života a ten pocit už nikdy nechcem zažiť. Vďaka zdravej výžive som krásne schudla a svoju novú váhu si udržiavam. Dnes mám konfekčnú veľkosť 38 a som nadmieru spokojná. 

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Daniela - 20kg za 6 mesiacov *

Už nemusím sťahovať brucho, aby som lepšie vyzeral a môžem byť uvoľnený...

Ako bývalý športovec ( atletika - skok do výšky) som po ukončení aktívnej kariéry výrazne začal priberať s perspektívou nárastu 1-2 kilá ročne. Bolo to spôsobené nedostatkom pohybu, častým cestovaním v aute, prejedal som sa a mal som obrovskú chuť na sladkosti. Začal som mať problémy s potením, moja váha ma obmedzovala pri rôznych činnostiach a po prejdení pár schodov som sa veľmi zadýchal. Keď som presiahol hranicu 100 kg, začal som skúšať rôzne výrobky na chudnutie bežne dostupné v predajniach alebo v lekárni, ale žiadny prekvapivý výsledok sa nedostavil. Výrobky výživy som objavil v čase keď som mal 36 rokov a 106 kg. Po trojtýždňovom užívaní sa moja hmotnosť výrazne znížila ( - 6kg) , cítil sa výborne, mal pocit výrazného nárastu energie a po dlhej dobe som začal opäť športovať a cvičiť. Do dnešného dňa som schudol 15 kilogramov a cítim sa výborne. V páse som schudol viac ako 10 cm, a to ma teší najviac. Už nemusím sťahovať brucho, aby som nejako vyzeral a môžem byť uvoľnený. 

Pochopil som, že všetko chce svoj čas a takáto jednoduchá a zdravá forma chudnutia ma privedie k vytúženému výsledku.  Karol - 15kg za 9 mesiacov *

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

 

Karol - 15 kg*

Cítim sa plný energie. Najviac sa teším z toho, že si musím ísť kúpiť menšie nohavice.

Od detstva som trpel nadváhou, ktorá sa vekom zvyšovala. Vplyvom značnej nadváhy sa mi zhoršil zdravotný stav až natoľko, že som bol odkázaný na denné užívanie množstva liekov.

Užívaním produktov výživy sa mi váha značne upravila a tým sa mi upravil aj zdravotný stav natoľko, že väčšiu časť liekov som mohol vysadiť.
Znížením váhy sa cítim omnoho lepšie, ľahšie, upravilo sa mi nadmerné potenie, ktoré mi znepríjemňovalo život. Prestal som trpieť pocitom vlčieho hladu.

* UPOZORNENIE: Rýchlosť redukcie váhy a dosiahnuté výsledky sú vždy individuálne.

Václav - 15 kg za 6 mesiacov*

10 vecí, ktoré musíte vedieť o kalóriách!

Skôr, ako sa pustíte do chudnutia.

ZDARMA!!!

10 vecí, ktoré musíte

vedieť o kalóriách.

Skôr ako sa pustíte do chudnutia.

             ZDARMA!!!